Bieg Mikołajkowy w Lesie Kabackim

1 grudnia 2018 r. Doskonałym miejscem do biegania jest Las Kabacki. Jednak ze względu na status Parku Krajobrazowego, rzadko odbywają się tu biegi zorganizowane. Jedną z takich okazji jest Bieg Mikołajkowy na 10 km. Celem jego organizacji jest, oprócz popularyzacji i upowszechniania biegania – jako najprostszej formy ruchu, promocja naszego Lasu Kabackiego jako miejsca służącego do uprawiania sportów.
Biuro zawodów znajdowało się w Szkole Podstawowej nr 16 im. Tony Halika na Wilczym Dole, a miejsce startu na polanie obok zajezdni Technicznej Metra Warszawskiego. Opłata startowa wynosiła od 36 do 80 zł w zależności od rodzaju i terminu jej wniesienia. Za tę cenę uczestnicy otrzymali elektroniczny pomiar czasu, okolicznościowy medal, gorący posiłek, mobilny depozyt, pakiet upominkowy w postaci metalowej puszki w kształcie choinki, wypełnionej słodyczami i bombkami oraz opiekę medyczną na czas imprezy. Regulamin – tu.
Trasa została doskonale oznaczona strzałkami i taśmami w kolorze biało – czerwonym oraz zabezpieczana przez pilotów na rowerach. Organizacja biegu została bardzo wysoko oceniona przez biegaczy. Wolontariusze w tym ogromnym zimnie, uwijali się jak mróweczki – brawo dla Nich!
Receptananude.pl wystąpiła w podwójnej roli, biegacza oraz kibica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.