Obchody Święta Niepodległości i XIX Bieg Niepodległości w Warszawie

Uroczystości. Centralne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie rozpoczęły się 11 listopada 2007 r. mszą w kościele Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. O 12.00 godzinie odbyła się uroczysta odprawa warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza pododdziałów Wojska Polskiego reprezentujących Rodzaje Sił Zbrojnych, Okręgi Wojskowe, Żandarmerię Wojskową, Batalion Reprezentacyjny WP, Policję, Straż Graniczną oraz pododdziały konne wystawione przez Szwadron Kawalerii WP.
W uroczystości wzieli udział Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Lech Kaczyński, marszałkowie Senatu i Sejmu, członkowie rządu, kierownictwo MON i kadra dowódcza WP, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji politycznych i społecznych, kombatanci i harcerze.

Bieg. Dla nas jednak tego dnia, najważniejszy był bieg, bo starował w nim nasz członek rodziny. Start XIX Biegu Niepodległości nastąpił z ul. Nowy Świat, a meta umiejscowiona była w Wilanowie tuż przed bramą wejściową do Pałacu. Bieg odbył się tego dnia na dystansie 10 km i pokonało 2403 zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.