Bieg Niepodległościowy w Poznaniu

3. Bieg Niepodległości – Bieg 100-lecia 2018 odbył się 11 listopada 2018 r. w Poznaniu i z limitem uczestników 25 000 został największym biegiem ulicznym w Polsce. Zapewne dzięki niezwykłemu medalowi – mieczowi, wydarzenie od momentu ogłoszenia wzbudziło olbrzymie zainteresowanie biegaczy oraz mediów.
Pakiet na bieg odebraliśmy, wraz z innymi biegaczami, dzień przed biegiem, w słynnej hali Międzynarodowych Targów Poznańskich na ul. Głogowskiej 14, hala 3A.  Cena wynosiła od 79 do 89 zł (w zależności od terminu zapisu) i obejmowała:
– numer startowy,
– medal stulecia, pokryty 24-karatowym złotem,
– okolicznościowa koszulka biegowa, w kolorach białych i czerwonych,
– rogal świętomarciński, woda, baton energetyczny,
– pomoc medyczna w dniu biegu.
Punktualnie o godz. 11:11, po uroczystym zaśpiewaniu Hymnu Państwowego, bieg ruszył. Uczestnicy ustawieni w dwa biało-czerwone pasy utworzyli żywą flagę z biegowych koszulek. Wzdłuż całej trasy, biegaczom kibicowali mieszkańcy a także zespoły muzyczne. Niezwykle zabrzmiał również śpiewająco – grający zespół zakonników, szczególnie w utworze „Highway to hell” zespołu AC/DC. Meta biegu wyłożona czerwonym dywanem znajdowała się w ścisłym centrum miasta na alei Niepodległości. Pomimo uczestnictwa w biegu prawie 25 tyś biegaczy, organizacja wypadła fantastycznie.

Bieg połączyliśmy ze zwiedzaniem Wielkopolski – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.