WOŚP – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Warszawie

11 stycznia 2015 r. – 23 Finał WOŚP‬. Bieg i koncerty przed PKiN w Warszawie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to fundacja (została założona w Warszawie 2 marca 1993 r. przez m.in. Jerzego Owsiaka oraz Lidię Niedźwiedzką-Owsiak), której podstawowym celem według statutu jest: „działalność w zakresie ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
Dzisiaj odbył się 23 Finał WOŚP. Zgromadził przed PKiN pięć tysięcy uczestników biegu „Policz Się z Cukrzycą” 2015.  Sygnał do startu (poprzedzonego rozgrzewką poprowadzoną przez Centrum Biegowe ERGO), dał sam dyrygent orkiestry WOŚP – Jerzy Owsiak.
środki zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone na „podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.
Ponadto przy PKiN ustawiono namioty m.in. NBP z biciem monet, Komisariatu Rzecznego Policji z Kapitanem Wyderką i Mayem psem ratownikiem wraz z opiekunką Agatą z Legionowskiego WOPR oraz duże miasteczko Play (tam spotkaliśmy Bladego Krisa polskiego beatboksera). Oglądaliśmy też samochód i kask Macieja Dreszera Racing Page. Równiutko o godzinie 20:00 wypuszczono „Światełko do Nieba” – coroczny pokaz fajerwerków.
Na kolorowej scenie kolejno wystąpiły zespoły: Antyradio Coverband,  Frog ‘N’ Dog, Wild Pig, Ukeje, Shata Qs,  Dr Misio, Terne Roma, Łzy, Zmaza, Ania Rusowicz,  Acid Drinkers, Ja Mmm Chyba Z Ciebie, Tabu, Mrozu, Chemia, Coma I Na Koniec Poparzeni Kawą Trzy zakończyli koncert utworem Byłaś dla mnie wszystkim.

13 stycznia 2013 r. – 21 Finał WOŚP, a my jak co roku graliśmy wraz z Jerzym Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z nalepionymi na kurtce czerwonymi sercami, kibicowaliśmy biegającym (w tym Wardędze w stroju Batmana), a także uczestniczyliśmy w koncertach i wydarzeniach towarzyszących imprezie pod PKiN. Ponadto pojechaliśmy do budynku Telewizji Polskiej na ul. Woronicza, gdzie spotkaliśmy Jerzym Owsiaka – ojca i dyrygenta tego sukcesu.
W telewizji było kolorowo, głośno, bardzo ciepło!

8 stycznia 2012 r. – 20 lat WOŚP Bieg i Koncert Łydka Grubasa w Warszawie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) to działalność, która w swym statucie ma zapisane, iż zajmuje się ochrony zdrowia polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej”.
Pierwsza niedziela stycznia już od 20-tu lat jest to bardzo kolorowy dzień, pełen wolontariuszy z puszkami, którzy w zamian za datki naklejają czerwone serca WOŚP.
Zachwycił nas koncert zespołu Łydka Grubasa! 🙂

9 stycznia 2011 r. – 19 Finał WOŚP w Warszawie
Jurek Owsiak od dziewiętnastu lat robi dla nas coś wspaniałego, powoduje, że chociaż na chwilę w dniu finału WOŚP gramy w jego orkiestrze razem! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zapowiedziała, iż przeznaczy zebrane fundusze w 2011 roku na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.  Od lat wspierają duchowo i finansowo działanie WOŚP, ale też są wiernymi słuchaczami koncertujących zespołów, a rano kibicami biegających.
Program koncertu 19. Finału WOŚP: 9 stycznia 2010 na placu Defilad był następujący:
godz. 13:45 –Start v biegu “policz się z cukrzycą” – Bieg ma charakter happeningowy, solidarności z diabetykami, bez pomiaru czasu. Podczas tego biegu nikt się nie ściga – wszyscy razem truchtają, maszerują i świetnie się bawią. Zapisy: www.bieg.wosp.org.pl
godz. 14:00 SEN ZU – zespół, który brał udział w Eliminacjach do Przystanku Woodstock. Zachwycili, porwali tłumy i… otwierają koncert przed Pałacem!
godz. 14:30 Maleo Reggae Rockers
godz. 15:00 Pampeluna – brali udział w plebiscycie WOŚP i Fabryki Zespołów – dostali się na główną scenę Przystanku Woodstock
godz. 15:35 Proletaryat – rozgrzeją publiczność swoimi największymi przebojami
godz. 16:10 EXCES – to rockowo -bluesowe trio powstałe w 2006 roku w Gubinie z inicjatywy legendarnego założyciela formacji Oddział Zamknięty -Krzyśka Jaryczewskiego
godz. 16:45 Closterkeller – grają najbardziej „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Liderką zespołu jest Anja Orthodox.
godz. 17:20 Blenders – ich koncert na Przystanku Woodstock był istnym szaleństwem. Pozytywni, zakręceni, przebojowi
godz. 17:55 ŁZY – jedna z najpopularniejszych formacji pop-rockowych, której płyty natychmiast pokrywają się platyną i złotem, a piosenki znane są w całym kraju. Ich utwór „Oczy szeroko zamknięte”, w plebiscycie Radia Zet, został uznany za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku. Na koncercie pojawią się z nową wokalistką
godz. 18:30 STAN BORYS – piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta. Jego muzyka wprowadzi Was w nastrój pełen melancholii i przygotuje na wielką bombę energii – godzinę Jurka Owsiaka
godz. 19:00 Enej, Bukartyk, Łąki Łan, Jelonek – silny skład pochodzący wprost z woodstockowej sceny. Pełne energii zespoły, muzyczne odkrycia
godz. 20:00 – Światełko Do Nieba
godz. 20:05 BLUE CAFÉ – polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi. Wykonuje muzykę pop z elementami acid-jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich
godz. 20:30 MECH – grają mocno, grają z werwą i pomysłem. Niezwykłe gitary, elektryzujący wokal i czad na scenie
godz. 20:45 HOŁDYS – legenda polskiego rocka. Na Przystanku Woodstock pierwszy rektor Akademii Sztuk Przepięknych i założyciel grupy muzycznej ASP
godz. 21:20 KUMKA OLIK – ich druga płyta „Podobno nie ma już Francji” to 11 piosenek pełnych fascynującej energii znanej z ich pierwszej płyty i niesłychanej dojrzałości muzycznej. To zespół Kumka Olik zakończy finałowe granie przez Pałacem Kultury i Nauki

10 stycznia 2010 r. – 18 Finał WOŚP pod PKiN w Warszawie
Pełnoletni, bo 18 Finał WOŚP zagrał po raz drugi dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Zbiórkę pieniędzy przeznaczono na doposażenie klinik onkologicznych w sprzęt wysokospecjalistyczny. Byliśmy na porannym biegu „Policz się z cukrzycą”, na koncercie, a wieczorem na światełku do nieba pod PKiN. Jak co roku duży tłum ludzi uczestniczył w finale WOŚP, spotkaliśmy też Prezydent Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz.

10 stycznia 2009 r. – 17 Finał WOŚP w Warszawie
XVII Finał WOŚP odbył się tradycyjnie w zimowy dzień w dniu 10 stycznia 2009 r. Zbiórka pieniędzy została przeznaczona na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych u dzieci dla dzieci. Pomarańczowa grupa biegających, wypełniła ul. Marszałkowską.
Raport na stronie WOŚP informuje: „Kwota zebrana: 11 011 771,01 USD. Ilość Sztabów w Polsce – 1500 sztabów. Ilość Sztabów za granicą – 27. 120 tysięcy wolontariuszy (120 tyś. puszek). ZŁOTE SERDUSZKA: 3 753 559,90 pln, ZŁOTE KARTY TELEFONICZNE: 394 461,00 pln, WPŁYWY Z SMS: 3 160 870,00 pln, KARTY KREDYTOWE POLCARD: 456 840,44 pln, Kwota z aukcji WOŚP – 2 119 419,70 pln”

13 stycznia 2008 r. – 16 Finał WOŚP  w Warszawie
XVI odbył się 13 stycznia 2008 r. Tym razem, wszyscy zbieraliśmy pieniądze na dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *