12 września 2015 r. Zamek w Książu, Palmiarnia w Lubiechowie, Stajnie zamkowe oraz tarasy i podziemia.

Zwiedzanie Zamku w Książu w Wałbrzychu należy połączyć ze zwiedzeniem Stajni, Tarasów zamkowych, podziemi oraz Palmiarnia w Lubiechowie. Można zakupić bilet łączący wstęp do tych obiektów.
Zamek Książ na przełomie lat 20.i 30. XX wieku był  jedną z najbardziej imponujących rezydencji, a jego właściciel Jan Henryk XV – hrabia von Hochberg książę von Pless i jego małżonka księżna Daisy zaliczali się do najbardziej znaczących i najbogatszych rodzin arystokratycznych w Niemczech. Późniejsze losy książańskich Hochbergów były bardzo burzliwe. Księżna Daisy, po zajęciu Książa przez hitlerowców, została wykwaterowana i do śmierci w 1943 roku mieszkała w willi parkowej zamku w Wałbrzychu.
Palmiarnia w Lubiechowie powstała z inicjatywy ostatniego przedstawiciela rodu Hochbergów na Zamku Książ – Jana Henryka XV. Książę budował ją z myślą o swojej  małżonce Marii Teresie Cornwallis – West, zwanej Daisy, która była miłośniczką pięknych kwiatów i oryginalnych roślin.
Widzieliśmy też Tunel z okresu II wojny światowej, udostępnione części III piętra, tzw. Strachy (nazistowskie pomieszczenia wykute w zamku).
Na koniec podziwialiśmy też duży obiekt stajni zamkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *