Kajaki – spływ Liwcem

13 czerwca 2015 r. nasz spływ kajakowy po rzecze Liwiec trasą Urle-Pogorzelec-Puste Łąki-Loretto-Nadkole-Kamieńczyk,  wyniósł 15 km.
Dobre i stabilne kajak niemieckiej firmy Eskimo Balu Fij zapewniła nam firma Kajaki u Grześka (fb), która w swej ofercie posiada też możliwość zorganizowania spływów na kilku innych trasach spływów kajakowych.
Lekkie wiosła, pióra wykonane z bardzo wytrzymałego polietylenu ułatwiały nam odpychanie się od kamieni i drzew nie martwiąc się o ich pęknięcie. Czyste kamizelki asekuracyjne i dobrze wymyte kajaki, stanowiły dodatkowy atrybut.

Rzeka Liwiec (Liw) płynie przez województwo mazowieckie i ma długość długości ok. 142 km. Ma dwa źródła południowe nieopodal wsi Sobicze oraz północne na terenie wsi Zawady. Ujście Liwca do Bugu znajduje się w pobliżu Kamieńczyka (niedaleko Wyszkowa).
W 2014 roku ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu zostały oznakowane szlaki kajakowe na Liwcu i jego dopływach Kostrzyniu i Muchawce.
Liwiec to jedna z najbardziej malowniczych rzek Mazowsza, brzegi rzeki otaczają trzciny i piękne kwitnące rośliny, pływają kaczki, są wytyczone małe plaże. Płynąc kajakiem po Liwcu można całkowicie się zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *