Biegi – ORLEN Warsaw Marathon

ORLEN Warsaw Marathon 201624 kwietnia 2016 r. 4. ORLEN Warsaw Marathon
Słowo „maraton” pochodzi od nazwy miejscowości w Grecji, miejsca bitwy pod Maratonem w 490 pne,  Persowie zostali tam pokonani przez Ateńczyków. Legenda głosi, iż dystans 42,195 km, jest upamiętnieniem drogi z Maratonu do Aten, którą odbył posłaniec z Maratonu do Aten biegnąc bez przerwy, na miejscu wykrzyczał „Cieszcie się. Zwyciężyliśmy”, a chwilę później z wycieńczenia upadł i zmarł.
Zwycięzcą IV ORLEN Warsaw Marathon 2016 został Polak Artur Kozłowski, który pokonał ten dystans w czasie 2:11:56. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Etiopka Kumeshi Sichala, która przebiegła trasę w czasie 2:28:43.

13 kwietnia 2014 r. 2. ORLEN Warsaw Marathon  to druga największa impreza biegowa w Polsce, w której tym roku w wzięło udział 31 688 uczestników. Od tego roku  bieg posiada certyfikację IAAF Road Race Silver Label. Zawodnicy biegnąc w białych i czerwonych koszulkach utworzyli biało-czerwoną falę. Najszybszym maratończykiem ORLEN Warsaw Marathon został Etiopczyk Tadese Tola czas 02:06:55, a najszybszą kobietą również Etiopka Bizuayehu Ehile z czasem 02:30:30.W kategorii handbike (niepełnosprawnych na wózku) najlepszy był Arkadiusz Skrzypiński z czasem 01:08:54. Bliźniakowscy gratulują Wszystkim, którzy zmierzyli się z ORLEN Warsaw Marathon!

21 kwietnia 2013 r.
ORLEN Warsaw Marathon to maraton, który objął teren całej Warszawy, a my przy okazji wekendowego rowerowania, kibicowaliśmy biegającym na Kabatach. W tym właśnie miejscu naszym oczom oprócz fali biegających,  ukazało się morze kolorowych gąbek! Gratulujemy wytrwałym.