2016, 2014, 2013 rok ORLEN Warsaw Marathon

ORLEN Warsaw Marathon 201624 kwietnia 2016 r. IV ORLEN Warsaw Marathon
Słowo „maraton” pochodzi od nazwy miejscowości w Grecji – miejsca bitwy pod Maratonem w 490 pne, Persowie zostali tam pokonani przez Ateńczyków. Legenda głosi, iż dystans 42,195 km, jest upamiętnieniem drogi, którą odbył posłaniec z Maratonu do Aten biegnąc bez przerwy. Na miejscu wykrzyczał „Cieszcie się. Zwyciężyliśmy”, a chwilę później z wycieńczenia upadł i zmarł. Szczęśliwym zwycięzcą IV ORLEN Warsaw Marathon 2016 został Polak Artur Kozłowski, który pokonał ten dystans w czasie 2:11:56. Wśród kobiet pierwsza na mecie była Etiopka Kumeshi Sichala, która przebiegła trasę w czasie 2:28:43.
Receptananude.pl wystąpiła w roli kibiców.

13 kwietnia 2014 r. II ORLEN Warsaw Marathon  to druga największa impreza biegowa w Polsce, w której tym roku w wzięło udział 31 688 uczestników. Od tego roku  bieg posiada certyfikację IAAF Road Race Silver Label. Zawodnicy biegnąc w białych i czerwonych koszulkach utworzyli biało-czerwoną falę. Najszybszym maratończykiem ORLEN Warsaw Marathon został Etiopczyk Tadese Tola z czasem 02:06:55, a najszybszą kobietą również Etiopka Bizuayehu Ehile z czasem 02:30:30. W kategorii handbike (niepełnosprawnych na wózku) najlepszy był Arkadiusz Skrzypiński z czasem 01:08:54. Wszystkim, którzy zmierzyli się z ORLEN Warsaw Marathon – bardzo gratulujemy!

21 kwietnia 2013 r. I ORLEN Warsaw Marathon to maraton, który objął teren całej Warszawy. Przy okazji wekendowego rowerowania, kibicowaliśmy biegającym na Ursynowie. Na ulicy Rosoła naszym oczom ukazała się fala biegających, a jak już przebiegli pozostało po nich morze kolorowych gąbek! Te gąbki nasączone wodą, rozdawali chwilę wcześniej wolontariusze.
Zwycięzcą I maratonu został Sisay Lemma Kasaye z Etiopii z czasem 2:09:02, a spośród kobiet pierwsza na metę dotarła Jerotich Milka z Kenii z czasem 2:28:23. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim wytrwałym biegaczom.