13 stycznia 2019 r. 27. Finał WOŚP – smutny

27 finał WOŚP zakończył się tragicznie, ponieważ prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas puszczania światełka do nieba, na oczach zgromadzonych ludzi, został zaatakowany nożem na głównej scenie ustawionej na pl. Węglowym w Gdańsku. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację, niestety w wyniku odniesionych ran, prezydent Paweł Adamowicz zmarł. 


Z uwagi na to tragiczne w skutkach zajście, w dniu 14 stycznia 2019 r. Jerzy Owsiak wydał oświadczenie, o rezygnacji z funkcji prezesa Fundacji WOŚPkliknij!
Mamy jednak nadzieję, że pomimo tragedii, która wydarzyła się podczas 27 finału, to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgodnie z założeniem, będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.


Takie odczucia gościły w naszych sercach, przed informacją o tragedii w Gdańsku. 
27. Finał WOŚP na pikniku pod PKiN w Warszawie.
Jak co roku zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już 27. finał. W Warszawie imprezę zorganizowano w formie pikniku na Placu Defilad pod PKiN. Celem WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Dlatego fundacja od 27 lat zbiera środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych a także godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku podczas 27 finału gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Grało

Podczas pikniku pod PKiN skorzystaliśmy z atrakcji, które na terenie miasteczka WOŚP zaproponowały różne firmy, m.in. mBank, który umożliwił zrobienie zdjęcia w fotobudce, w Strefie Play spojrzeliśmy na plac Defilad z góry podczas przejażdżki diabelskim młynem, Coca Cola zrobiła dla naszego bloga Recepta na nudę –  napój w spersonalizowane puszcze, a firma Dawtona poczęstowała nas rozgrzewającym barszczem oraz zupą na bazie pomidorów!
Ponadto na scenie ustawionej pod pałacem, w godzinach od 14:30 do 21:40 wystąpili: The Sixpounder, HLA 4transplant, Snowman, Hope, Carrantuohill, Tabu, ooze & Glory, Witek Muzyk Ulicy, Margaret, Krzysztof Zalewski, Światełko do nieba, Lao Che, BOKKA, Dr Misio a na koniec Nocny Kochanek.

W ramach finału wystartował także 13. Bieg WOŚP – Policz się z cukrzycą. Około 13.45 ulice w centrum Warszawy zapełniły się truchtaczami w jaskrawo pomarańczowych koszulkach. Każdy z nich wsparł Fundację  cegiełką o minimalnej wartości 30 PLN. Za zgromadzone pieniądze, Orkiestra kolejny raz będzie mogła zakupić pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Finały WOŚP  – kliknij!  25 finał WOŚP  – kliknij! 26 finał WOŚP – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.