WOŚP od 2017 do 2022 r.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – WOŚP gra na całym świecie. Drygentem tej orkiestry jest Jurek Owsiak, który założył fundację pomagającą w zakupie sprzętu medycznego, w celu doposażenia do polskich szpitali. Jak co roku pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zbudowano miasteczko, w którym można było skorzystać z wielu atrakcji zasilając puszki WOŚP.

➡️2019 r. 27 finał WOŚP zakończył się tragicznie, ponieważ prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas puszczania światełka do nieba, na oczach zgromadzonych ludzi, został zaatakowany nożem na głównej scenie ustawionej na pl. Węglowym w Gdańsku. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł trwającą pięć godzin operację, niestety w wyniku odniesionych ran, prezydent Paweł Adamowicz zmarł.  Początkowo z uwagi na to tragiczne w skutkach zajście, w dniu 14 stycznia 2019 r. Jerzy Owsiak wydał oświadczenie, o rezygnacji z funkcji prezesa Fundacji WOŚP. Później się z tego wycofał i pomimo tragedii, która wydarzyła się podczas 27 finału, to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgodnie z założeniem, będzie grała do końca świata i jeden dzień dłużej.27. Finał WOŚP na pikniku pod PKiN w Warszawie.
Znów graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Warszawie imprezę zorganizowano w formie pikniku na Placu Defilad pod PKiN. Celem WOŚP jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Dlatego fundacja od 27 lat zbiera środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych a także godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku podczas 27 finału gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Grało

Podczas pikniku pod PKiN skorzystaliśmy z atrakcji, które na terenie miasteczka WOŚP zaproponowały różne firmy, m.in. mBank, który umożliwił zrobienie zdjęcia w fotobudce, w Strefie Play spojrzeliśmy na plac Defilad z góry podczas przejażdżki diabelskim młynem, Coca Cola zrobiła dla naszego bloga Recepta na nudę –  napój w spersonalizowane puszcze, a firma Dawtona poczęstowała nas rozgrzewającym barszczem oraz zupą na bazie pomidorów!
Ponadto na scenie ustawionej pod pałacem, w godzinach od 14:30 do 21:40 wystąpili: The Sixpounder, HLA 4transplant, Snowman, Hope, Carrantuohill, Tabu, ooze & Glory, Witek Muzyk Ulicy, Margaret, Krzysztof Zalewski, Światełko do nieba, Lao Che, BOKKA, Dr Misio a na koniec Nocny Kochanek.

➡️2018 rok. Po biegu WOŚP „Policz się z cukrzycą”, na ogromnej scenie na placu Defilad, podczas 26 finał WOŚP: wystąpili artyści : Brian Allan, PPNOU, CHORZY, Piotr Zioła, Proletaryat, Tadeusz Woźniak, MESAJA Hofficial, Jelonek Michał, Nocny Kochanek, Wilki, COMA, Kobranocka, Łąki Łan, Poparzeni Kawą Trzy. Nam udało się w całości poskakać pod sceną przy muzyce PPNOU, MESAJAHofficial oraz Jelonka. Na scenie między zespołami pojawiali się znane twarze mediów m.in. Sarsa, Łukasz Jakóbiak z 20 m 2, Paulina Mikuła. Pomimo wyjątkowo niskiej temperatury, to był kolejny gorący, tym razem 26 finał WOŚP, podczas którego padł kolejny rekord zebranych funduszy, deklarowana kwota to ponad 81 milionów złotych. Podczas 26. Finału WOŚP zebrano 126 373 804,34 PLN.

➡️2017 rok. To już 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której dyrygentem od samego początku jest Jurek Owsiak.  Pomimo, że fundacja działa cały rok, najwięcej pieniędzy zbiera właśnie podczas finałów. Finał jest to ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nadawana przez cały dzień przez telewizję.

W tym roku, po raz pierwszy w historii działalności fundacji telewizja polska odmówiła współpracy. Wsparcie medialne okazała telewizja TVN, TVN24, TTV i platforma Player. Studio telewizyjne zostało zbudowane pod PKiN, i każdy kto miał ochotę mógł je odwiedzić.

Rozgrzewkę przed 11. Biegiem WOŚP pod hasłem – „Policz się z cukrzycą”, poprowadziła Mandaryna ze swoimi tancerzami z MDS Mandaryna Dance Studio.

Następnie na scenie zagrały kolejno zespoły: kolejno Antyradio Coverband, Romantycy Lekkich Obyczajów, Vavamuffin, Łąki Łan, Farben Lehre, Urszula , Acid Drinkers, Hunter Tabu, Happysad , Enej. Równiuteńko o godzinie 20:00 wystrzeliło Światełko do Nieba, czyli pokaz kolorowych fajerwerków. Następnie na scenie pojawił się Organek, Lao Che, Bednarek a na koniec zagrał Big Cyc.

W tym roku podczas 25. Finału WOŚP zebrano 105 570 801,49 PLN. Pieniądze te przeznaczone będą na Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Bankierem WOŚP jest Pekao S.A.

Wcześniejsze finały WOŚP od 2008 do 2015kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.