Parkrun Warszawa – cykliczne biegi na 5 km. Jest sobota jest parkrun!

Parkrun to darmowe, cykliczne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu organizowane przez cały rok w każdą sobotę o 9.00 w różnych częściach miastach na całym świecie. Jednak aby uczestniczyć w tym wydarzeniu wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja jest jednorazowa ale po jej dokonaniu można wziąć udział w dowolnej liczbie biegów na terenie Polski lub na świecie! Udział w tych biegach jest bezpłatny m.in. dzięki woluntariuszom, którzy w odblaskowych kamizelkach zabezpieczają biegi. Jeśli ktoś chciałby dołączyć i wesprzeć organizację biegów należy wysłać maila na adres! 
4 stycznia 2017 r. Parkran Warszawa – Praga

Koordynatorem Parkran Warszawa – Praga jest Krzysztof.
Praski parkrun odbywa się w Parku Skaryszewskim. Lokalizacja biegu zapewnia łatwy dostęp za pośrednictwem środków transportu publicznego, najlepiej wysiąść przy Rondzie Waszyngtona. Start biegu znajduje się pod Pomnikiem Żołnierzy Armii Radzieckiej w Parku Skaryszewskim. Trasa biegu wyznaczona jest po ścieżkach Parku Skaryszewskiego, w zdecydowanej większości nawierzchnia trasy ma podłoże twarde. W przypadku złej pogody niektóre fragmenty trasy są pokryte błotem, liśćmi, kałużami, a dzisiaj, w ten zimowy, mroźny poranek, lodem.
Trochę o historii praskiego parkrunu – klik!

2 październik 2016 r. Parkrun Konstancin-Jeziorna
Koordynatorem Parkrun Konstancin-Jeziorna jest Piotr Kucharski.
Bieg odbywa się w malowniczej scenerii Chojnowskiego Parku Krajobrazoego. Miejsce startu i mety jest przy wejściu na ścieżkę zdrowia, rozpoczynającą się od ulicy Od Lasu. Trasa obejmuje dwie pętle zwane ścieżką zdrowia. Bieg odbywa się na nawierzchni szutrowej oraz alejki leśne pokryte ubitą ziemią i piachem. Drogi nie są użytkowane przez samochody. Istnieje możliwość dojazdu komunikacją miejską, autobusami linii 742 (przystanek „Od Lasu”. Do ścieżki zdrowia trzeba dojść 700 m. wzdłuż ulicy Od Lasu) i 710 (przystanek „Piasta” dojście ul. Gąsiorowskiego oraz ul. Od Lasu, ok. 1,5km). Dojście do startu lokalizacji jest możliwe bezpośrednio ul. Od Lasu oraz ulicami prostopadłymi do ul. Od Lasu: Potulickich, Gąsiorowskiego, Piasta, Jagielońska, Sobieskiego, a także od ulicy Wareckiej.

30 lipiec 2016 r. parkrun Warszawa-Żoliborz
Koordynatorem parkrun Warszawa-Żoliborz jest Michał.
Trasa Parkrun Warszawa-Żoliborz składa się z jednej pętli o długości 5 km przebiegającej przez cały Park Kępa Potocka. Trasa trwale oznakowana co 0,5 km, precyzyjnie odmierzona I atestowana.Trasa prowadzi alejkami parkowymi o nawierzchni asfaltowej i betonowej (kostka). Do lokalizacji biegu dojechać można autobusami linii 122,157 185,197,121 oraz 205.

14 maja 2016 r. 61 Parkrun Warszawa-Ursynów
Koordynatorami parkrun Warszawa-Ursynów są Basia i Sebastian.
Trasa poprowadzona jest wokół Parku Przy Bażantarni jako 3 niepełne okrążenia. Start znajduje się na ścieżce na południowo-wchodnim rogu skrzyżowania Al. KEN i ul Przy Bażantarni (obok skateparku). Po starcie trasa biegnie na południe wzdłuż Al. KEN aż do kamienia-pomnika. Za kamieniem-pomnikiem (ścieżka rowerowa) trasa skręca w lewo w Al. Kasztanową i biegnie wzdłuż ul. Jeżewskiego aż do skrętu w lewo w ul. Rosoła. Następnie trasa biegnie wzdłuż ul. Rosoła do końca a następnie skręca w lewo i bieg po chodniku wzdłuż ul. Przy Bażantarni aż do Al. KEN. Meta znajduje się za kościołem przed drzewem „wrośniętym” w chodnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *