15 do 30 lipca 2011 r. Wakacje w Hiszpanii – Niemcy, Francja, Hiszpania, Andora, Francja, Niemcy, Polska

WAKACJE 2011 zaplanowaliśmy w Hiszpanii. Cała nasza podróż wyniosła ponad 5 tyś kilometrów,  prowadziła z Polski przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Andorę, Niemcy i z powrotem do Polski.
Niemcy. Parking na autostradzie w Niemczech, to świetne miejsce do relaksu i zrobienia posiłku, szczególnie posiadając butlę z gazem, kuchenkę, czajnik i wszystkie potrzebne do tego sprzętu rzeczy.
Francja – Na pierwszy po nocy posiłek zakupionych francuskich serów, bagietek i warzyw zjedliśmy przy supermarkecie Intermarché, potem pojechaliśmy dalej przez miejscowość Orange, gdzie na środku bulwaru stoi Łuk triumfalny do campingu w Awinion.
Awinion to miasto na południu Francji (w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże), u podnóża wapiennego wzgórza, na lewym brzegu Rodanu, przy ujściu do niego rzeki Durance. Awinion to miasto na południu Francji (w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Pałac Papieski. Od roku 1309 Awinion stał się siedzibą papieży. Wraz z otaczającymi ziemiami należał do królestwa Sycylii (dynastia andegaweńska). W latach 1378-1408 w Awinionie rezydowali antypapieże. W roku 1348 Papież Klemens VI kupił tę posiadłość od królowej Joanny I Sycylijskiej za 80 tys. złotych guldenów i była w rękach papiestwa do roku 1791, kiedy podczas rewolucji francuskiej została włączona do Francji.
Hiszpanii odwiedziliśmy m.in.:
Barcelona
gdzie zatrzymaliśmy się na campingu, wypożyczyliśmy rowery i zwiedzaliśmy miasto na wypożyczonych hiszpańskich rowerach. Na naszej drodze stanęła najsłynniejsza aleja Barcelony łącząca Plaça de Catalunya z portem.
Zatrzymaliśmy się przy La Boqueria – XIX wieczna kryta hala targowa, będąca jedną z większych atrakcji miasta. La Boqueria – wielki bazar miejski położony na ulicy La Rambla w Barcelonie niedaleko Gran Teatre del Liceu, opery barcelońskiej.Port i Mirador de Colón – kolumna wybudowana na cześć Krzysztofa Kolumba, która króluje nad okolicą wokół portu. Parella, rzeźba z brązu, Olympic Port, Sagrada Familia – Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, budowa obiektu wciąż jest nieukończona, uważana za arcydzieło architektury, budowa została rozpoczęta w 1882 r. Uważana za symbol Barcelony, stadion, muzeum.
Tarragona  to miasto we wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, w południowej Katalonii; stolica prowincji o tej samej nazwie i comarki Tarragonès. W mieście znajduje się Amfiteatr rzymski z ruinami kościoła zbudowanego przez Wizygotów. Tu był nasz kolejny camping.
Cambrilis jest tętniącym życiem, malowniczym miasteczkiem położonym na wybrzeżu Costa Dorada, w północno-wschodniej Hiszpanii. Flamenco to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji, i tam do dziś można oglądać jego wykonanie. Fasola i chorizo, to podstawowe składniki kuchni hiszpańskiej. Tu był trzeci i najlepszy camping w tym hiszpańskim rejonie świata.
L’Ametlla de Mar na Costa Daurada to wioska rybacka, targ rybny w centrum Almetlla de Mar. Ogromny wybór ryb i owoców morza pierwszej jakości w okolicznych restauracjach.
Delta Ebro jeśli ktoś pytał by o jedno z bardziej kuriozalnych miejsc w Hiszpanii, bez wahania można mu polecić pola ryżowe znajdujące się na południu Katalonii. Ebro jedna z głównych rzek Hiszpanii, przepływa przez północną część tego kraju.
Andora. W drodze do Andory, chwila przerwy przy wiatrakach i na targu. Andora to małe państwo w południowo-zachodniej Europie, bez dostępu do morza. Leży w Pirenejach granicząc od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią. Andora to kraj leżący w Pirenejach i całkowicie pokryty górami o powierzchni 462 km². Średnia wysokość terenu to 1996 m n.p.m. Na licznych zboczach często występują wysokogórskie łąki i lasy. Najwyższy punkt w państwie to szczyt góry Pic Alt de la Coma Pedrosa (2946 m n.p.m.), a najniższy – Riu Runer – znajduje się w pobliżu granicy z Hiszpanią i znajduje się na wysokości 840 m n.p.m. Andora graniczy z Francją na północy, północnym wschodzie i północnym zachodzie i z Hiszpanią na południu, południowym wschodzie i zachodzie.
Carcassonne to miasto, które odwiedza corocznie około 3 mln turystów.Zabytkowa architektura Carcassonne stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Składa się z dwóch części:
1.Cité – warownego górnego miasta, w ramach którego znajdują się dwa pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Umieszczono ją na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
2. Miasta dolnego (La Ville Basse). Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St. Nazaire (1096,1270-1320).
Ciekawostkę stanowi fakt, iż ze względu na zachowanie dość dużych fragmentów średniowiecznych murów miejskich i zabudowy „polskim Carcassonne” bywają nazywane m.in.: Szydłów, Paczków i Byczyna, Chełmno w Polsce.
Carnon to małe turystyczne miasteczko leżące na południu Francji w pobliżu Montpellier cieszące się dość dużą popularnością zwłaszcza wśród Francuzów (2 mln turystów rocznie). Charakterystyczną cecha zwłaszcza dla La Grande Motte sa budynki i malownicze mariny. W Carnon pożegnaliśmy się z morzem i autostradami wróciliśmy do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *