15 stycznia 2017 r. 25 lat WOŚP – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

To już 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której dyrygentem od samego początku jest Jurek Owsiak. Podczas corocznego finału wolontariusze zbierali pieniądze do puszek, darczyńcy wystawiali na licytacje tysiące przedmiotów i dzięki ogromnemu zaangażowaniu tych wszystkich ludzi, zbierane są pieniądze na zakup sprzętu medycznego.
WOŚP ma wpisaną w statucie „działalność w zakresie ochrony zdrowia…..”, krótko mówiąc, fundacja działa zbierając pieniądze na zakup sprzętu medycznego ratującego życie ludzi i wyposaża nim szpitale. Pomimo, że fundacja działa cały rok, najwięcej pieniędzy zbiera właśnie podczas finałów. Finał jest to ogólnopolska impreza rozrywkowo-medialna o charakterze charytatywnym, nadawana przez cały dzień przez telewizję. W tym roku, po raz pierwszy w historii działalności fundacji telewizja polska odmówiła współpracy. Wsparcie medialne okazała telewizja TVN, TVN24, TTV i platforma Player. Studio telewizyjne zostało zbudowane pod PKiN, i każdy kto miał ochotę mógł je odwiedzić.

Finał rozpoczął się 11. Biegiem WOŚP pod hasłem – „Policz się z cukrzycą”, który osobiście wystartował Jurek Owsiak. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła Mandaryna ze swoimi tancerzami z MDS Mandaryna Dance Studio.

Następnie na scenie zagrały kolejno zespoły: kolejno Antyradio Coverband, Romantycy Lekkich Obyczajów, Vavamuffin, Łąki Łan, Farben Lehre, Urszula , Acid Drinkers, Hunter Tabu, Happysad , Enej. Równiuteńko o godzinie 20:00 wystrzeliło Światełko do Nieba, czyli pokaz kolorowych fajerwerków. Następnie na scenie pojawił się Organek, Lao Che, Bednarek a na koniec zagrał Big Cyc.

W tym roku podczas 25. Finału WOŚP zebrano 105 570 801,49 PLN. Pieniądze te przeznaczone będą na Ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Bankierem WOŚP jest Pekao S.A.

Poprzednie finały WOŚP czytaj tu:  wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.