16 lipca 2016 r. Koncert kwintetu dętego ARTAPLUS BRASS w Natolinie

W przepięknej scenerii pałacu w Natolinie koncert kwintetu dętego ARTAPLUS BRASS brzmiał niezwykle uroczo. Plenerowy koncert odbył się w ramach „Letnich Koncertów w Natolinie”. Teren ten należy do fundacji „Centrum Europejskie – Natolin” a cykl został zorganizowany przy współudziale Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Rolę dzisiejszego gospodarza objął  jeden z muzyków – Tomasz Kirszling.
Kwintet zagrał w składzie:
– Tomasz Kirszling – trąbka,
– Lubomir Jarosz  – trąbka,
– Kornel Majchrzak – waltornia,
– Dariusz Nowakowski – puzon,
– Lubomir Mulik – tuba.
Fantastyczna atmosfera towarzysząca występowi muzyków oraz miejsce w którym on się odbywał skłoniła słuchaczy do przyniesienia ze sobą koszy piknikowych oraz kocy dzięki czemu można się było poczuć niemalże jak na pikniku z obrazu Tiffaniego. W przerwach koncertu można było obejrzeć wnętrza znajdujące się na parterze Pałacu Natolińskiego – czyli Pałacu Potockich, wybudowanego na zlecenie Augusta Czartoryskiego według projektu Szymona Bogumiła Zuga w latach 1780-1782 w stylu klasycystycznym oraz pospacerować po terenie parku. Obecnie terenem tym opiekuje się Fundacja Centrum Europejskie Natolin i po pracach konserwacyjnych i adaptacyjnych, wykorzystuje je m.in. na potrzeby Kolegium Europejskiego – filii College of Europe w Brugii – goszczącego od 1993 r. na terenie Natolina.
Podczas dzisiejszej zwiedzania Pałacu Natolińskiego dostaliśmy kartę edukacyjną z alfabetem natolińskim,  w której znajduje się opis ważnych dla tego miejsca słów m.in.:
– B jak Bażantarnia – dawna nazwa Natolina,
– M jak Mieszko czyli Dąb Mieszko I czyli pomnik przyrody, dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce, znajduje się przy odcinku ul. Nowoursynowskiej przebiegającym bezpośrednio wzdłuż granicy Parku Natolińskiego przy skarpie wiślanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *