16 października 2016 r. Powsiński Dzień Dyni Centrum Kultury Wilanów

Jak co roku, na terenie starej plebanii czyli Domu Pracy Twórczej, odbył się Powsiński Dzień Dyni w Powsinie. Placówka jest filią Centrum Kultury Wilanów. W tym roku była to już VI edycja tej dyniowej imprezy. Krótką relację sprzed trzech lat przeczytajcie – tu!
W programie dzisiejszego święta znalazły się warsztaty dla dzieci, kiermasz z rękodziełem twórców wytwarzających dzieła np. z filcu w pracowni Allegoria- Anna Piesio.
Ponadto Pani Iwona Tytkowska, florystka z Błonia, zorganizowała bezpłatne zajęcia i udzielała porad w zakresie układania kompozycji kwiatowych.
Po mszy odbył się koncert wraz z pokazem musztry paradnej Miejskej Orkiestry Moderato z Warki pod dyrygenturą Artura Gębskiego.
Wejście do budynku ozdabiały rzeźby koguta i buraka wykonane przez Panów Sławomira Grabarczyka i Franciszka Pytla, powstałe podczas pleneru rzeźbiarskiego – takiego jak ten w Gliniance (film). Pan Sławomir jest człowiekiem o wielu twarzach. Podczas rozmowy z nim odkrywaliśmy coraz to inne jego pasje i zainteresowania. Głównym jego hobby jest rzeźba w drewnie. Jako działacz społeczny, razem z dyrektorem zespołu szkół, w okolicy w której mieszkają, stworzyli zespół tematycznych ogrodów. Jest również działaczem na rzecz ochrony środowiska – we współpracy z firmą REMONDIS zorganizował zbiórkę niepotrzebnych elektro-odpadów (np. zużytych sprzętów elektrycznych czy baterii), za które uczestnicy otrzymywali dynie. Piękne pomarańczowe okazy pochodziły z gospodarstwa rolnego z ul. Przyczółkowskiej w Powsinie, które jak nas poinformowano sfinansowała Pani Paulina Grabarczyk z pracowni TamToSiamTo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *