Katowice Wizz Half Marathon

Drugi Wizz Half Marathon wystartował 2 czerwca 2019 roku o 8:30. Podobnie jak pierwsza edycja była wielkim świętem Katowic, która przyciągnęła ponad 3 tysiące biegaczy z całego świata. Trasę wyznaczono głównymi ulicami miasta przez Bogucice, Zawodzie oraz Dolinę Trzech Stawów. Start i metę zlokalizowano przy słynnym Spodku tj. hali widowiskowo – sportowej. W tym miejscu znajdowało się też serce półmaratonu czyli miasteczko biegowe z całym ogromem atrakcji dla biegaczy i czekających na nich kibiców.
W ramach pakietu za 60 zł organizatorzy zapewnili obsługę biegu, medal, koszulkę, pakiet regeneracyjny i voucher na samolot.
Temperatura podczas imprezy była zabójcza. Na słońcu dochodziła do 27 stopni. Organizatorzy spisali się jednak bardzo dobrze zapewniając bardzo częste punkty nawadniające. Technicznie – moim całkowicie amatorskim okiem – trasa dość trudna. Dużo podbiegów, łagodnych ale jednak stale prowadzących pod górę aż do mniej więcej 16 kilometra. Dopiero pod koniec zaczął się łagodny powolny spadek w kierunku mety. Za metą jak zwykle w biegach masowych kolejka po wodę, medale, banany, jabłka i izotoniki. Tu się należy podziękowanie dla organizatorów za dostarczenie wystarczającej ilości tych produktów.
Udało mi się pokonać granicę 2 godzin w tych piekielnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.