Królikarnia w Warszawie

Królikarnia jest to klasycystyczny pałac w Warszawie położony przy ul. Puławskiej 113a na Mokotowie na Skarpie Wiślanej.  W tym miejscu mieści się Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego. W otaczającym go zabytkowym parku, w otoczeniu drzew i krzewów utworzono tworzymy Park Rzeźby, w którym też prezentowane są wybrane prace z obszernej kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.
Sama nazwa „Królikarnia” pochodzi z czasów saskich, kiedy to znajdował się tu zwierzyniec, w którym polowano na króliki.

Dzisiaj 20 czerwca 2009 r. na jej terenie Królikarni odbył się piknik kulturalny Gazety Wyborczej. Przygotowano ciekawy program dla dorosłych i plac zabaw dla dzieci przyciągnął dużo chętnych.

Wśród trakcji były m.in.:(Koncert jazzowy Apostolis Anthimos Trio, Koncert duetu SzaZa – Szamburski/Zakrocki – kameralistyczne disco show, Koncert zespołu Łąki Łan, Koncert zespołu Pustki, Spektakl Teatru Montownia pt. „Kamienie w kieszeniach ” w reż. Krzysztofa Stelmaszyka, Koncert brytyjskiej gwiazdy wieczoru – Lady Sovereign). Na placu przy wejściu do Królikarni  znajdował się „Dziecięcy ogród”, w którym czekała na przybyłych zagroda ze zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.