Biegam Bo Lubię Lasy

Grand Prix BiegamBoLubię LASY to cykl 4 biegów (zima, wiosna, lato, jesień) organizowanych przy współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych na terenie Nadleśnictwa Chojnów w Zimnych Dołach pod Warszawą. Cykl ten ma na celu nie tylko zachęcenie do aktywności sportowej na terenach leśnych, pełnych czystego powietrza ale również także edukację w zakresie szeroko pojętej tematyki związanej z lasami.
24 lutego 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Zimą.
Tematem przewodnim zimowej edycji byli „mieszkańcy lasu”. Leśnicy opowiadali o zwyczajach zwierząt i spotkaniach z nimi (np. dzikami) a także dokarmianiu ptaków – w pakiecie każdy z biegaczy otrzymał woreczek ziaren dla ptaków.

Po raz pierwszy pobierano opłatę za pakiet startowy w cenie 30 zł. Była ona jednak w całości przekazana na cele charytatywne, a dokładniej na wsparcie schroniska dla zwierząt w Celestynowie. W harmonogramie imprezy Biegam Bo Lubię Lasy Zimą, znalazły się:
– biegi dzieci „SportGeneracja” (3 kategorie wiekowe: Kat.I do 6 lat, Kat. II 7-8 lat, Kat. III 9-10 lat ),
– biegi główne na dystansach 10 km oraz 5 km,
– marsz – nordic walking „ChodzęBoLubię LASY” (5 km).
Na koniec można było napić się gorącej herbaty oraz – za okazaniem kuponu z pakietu startowego – posilić się grochówką i upiec na ognisku kiełbaskę. Do wszystkiego można było dodać musztardę, chrzan lub ketchupem i zakąsić kromką świeżego chleba.
Receptananude.pl wystąpiła w potrójnej roli, biegacza, fotoreportera i kibica.

Wpis z 2017 r. – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *