Biegam Bo Lubię Lasy

Grand Prix Biegam Bo Lubię LASY to cykl 4 biegów (zima, wiosna, lato, jesień) organizowanych przy współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych na terenie Nadleśnictwa Chojnów w Zimnych Dołach pod Warszawą. Cykl ten ma na celu zachęcenie do aktywności sportowej na terenach leśnych ale również edukację w zakresie tematyki związanej z lasami. W harmonogramie imprezy Biegam Bo Lubię Lasy, znalazły się biegi dzieci „SportGeneracja”, biegi główne na dystansach 10 km oraz 5 km oraz marsz – nordic walking „ChodzęBoLubię LASY” (5 km). Opłata za pakiety startowe za biegi na 5 i 10 km, wynosiła zimą 11 zł, a wiosną 12, latem 13 zł i została w całości przekazana przez organizatorów na cele charytatywne. Po biegu, wszyscy biegacze zostali zaproszeni na leśny poczęstunek tj. ciepłą zupę i kiełbasę, którą można było sobie upiec na ognisku. Odwiedzenie tego miejsca to idealna recepta na nudę, polecamy.

14 lipca 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Lato
Letnią edycja biegu leśnicy przygotowali równie wspaniale jak poprzednie.
Uczestnicy mieli możliwość poznać 95 letnią historię Lasów Państwowych, Była też wystawa „Las nie do wiary” przedstawiającą m.in. porosty jako indykator zanieczyszczenia powietrza, a także populację cietrzewi, która rośnie dzięki pracy leśników. Dzieci miały okazję (pod nadzorem leśnika ubrani w kaski, rękawice i kamizelki) zobaczyć jak buduje się domek na drzewie.
Leśnicy przygotowali kule drewniane zrobione z różnorodnego drewna. Podobnie jak wiosną można też było wbijać gwoździe rozróżniając różne gatunki twardości drewna.

14 kwietnia 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Wiosna
Podczas wiosennej edycji, Leśnicy przygotowali ciekawe opowieści o ptakach drapieżnych i drzewach. Dowiedzieliśmy się o różnej twardości drzew, piłując (Moja – Twoja) oraz wbijając gwoździe w następujące drzewa: Dąb, Grab, Dąb czerwony, Osika, Olsza oraz Brzoza.

24 lutego 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Zima
Tematem przewodnim zimowej edycji byli „mieszkańcy lasu”. Leśnicy opowiadali o zwyczajach zwierząt i spotkaniach z nimi (np. dzikami) a także dokarmianiu ptaków – w pakiecie każdy z biegaczy otrzymał woreczek ziaren dla ptaków.

Wpis z 2017 r. – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *