Biegam Bo Lubię Lasy

Grand Prix Biegam Bo Lubię LASY to cykl 4 biegów (zima, wiosna, lato, jesień) organizowanych przy współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych na terenie Nadleśnictwa Chojnów w Zimnych Dołach pod Warszawą. Cykl ten ma na celu zachęcenie do aktywności sportowej na terenach leśnych ale również edukację w zakresie tematyki związanej z lasami. W harmonogramie imprezy Biegam Bo Lubię Lasy, znalazły się biegi dzieci „SportGeneracja”, biegi główne na dystansach 10 km oraz 5 km oraz marsz – nordic walking „ChodzęBoLubię LASY” (5 km). Opłata za pakiety startowe za biegi na 5 i 10 km, wynosiła zimą 11 zł, a wiosną 12 zł i została w całości przekazana przez organizatorów na cele charytatywne – wsparcie schroniska dla zwierząt w Celestynowie. Po biegu, wszyscy biegacze zostali zaproszeni na leśny poczęstunek tj. ciepłą zupę i kiełbasę, którą można było sobie upiec na ognisku. Odwiedzenie tego miejsca to idealna recepta na nudę, polecamy.

14 kwietnia 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Wiosna
Podczas wiosennej edycji, Leśnicy przygotowali ciekawe opowieści o ptakach drapieżnych i drzewach. Dowiedzieliśmy się o różnej twardości drzew, piłując (Moja – Twoja) oraz wbijając gwoździe w następujące drzewa: Dąb, Grab, Dąb czerwony, Osika, Olsza oraz Brzoza.

24 lutego 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Zima
Tematem przewodnim zimowej edycji byli „mieszkańcy lasu”. Leśnicy opowiadali o zwyczajach zwierząt i spotkaniach z nimi (np. dzikami) a także dokarmianiu ptaków – w pakiecie każdy z biegaczy otrzymał woreczek ziaren dla ptaków.

Wpis z 2017 r. – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *