25 kwietnia 2017 r. Maraton Bostoński w kawiarni Me Gusta Cafe

Maraton Bostoński w tym roku obchodzi 120 urodziny! Wśród 27 tysięcy biegaczy z całego świata, wystartowało 48 Polaków. Trójka najszybszych Sebastian Wojciechowski, Krystian Kochanek oraz Michał Gołaszewski zaprosiła swoich kibiców i wszystkich sympatyków biegania, na opowieści o tym wydarzeniu. Spotkanie odbyło się w Me Gusta Cafe na Kabatach w Warszawie.

Podczas spotkania opowiadali o swoich doświadczeniach i przeżyciach, których doświadczyli przed i w trakcie maratonu. Panowie pokazali zdjęcia, a także odpowiadali na pytania uczestników oraz obserwatorów transmisji wideo (Klik!) na Facebooku. Oprócz informacji związanych z samym startem, dowiedzieliśmy się jak wyglądały ich przygotowania do maratonu, dieta, lot, przejazd do miasteczka, wręczanie medali oraz relaks przed i po biegu. Na zdjęciach i opowieściach pojawiły się też specjalnie szkolone psy, zapewniające bezpieczeństwo maratończykom po ataku z 2013 roku. Każdy z nich miał podobne odczucia odnośnie niesamowicie przyjaznej atmosfery panującej na całej trasie wyścigu. Życzliwość mieszkańców miała potężną moc. Na każdym kroku z nią się spotykali w postaci worków z lodem, podawania wody czy pomocy przy dotarciu do jakiegoś miejsca. W spotkaniu wzięła też udział Ola Mądzik, biegaczka, ubrana tak jak Sebastian, Krystian i Michał w żółte barwy bostońskiego maratonu. Wszystkie emocje, które towarzyszyły Oli podczas biegu, opisała na swoim biegowym blogu poranamajora.pl
Maraton Bostoński (Boston Marathon) jest najstarszym i jednym z najbardziej prestiżowych biegów na świecie. Rozgrywany corocznie na ulicach Bostonu, miasta położonego w północno-wschodniej części USA. 
Pierwsza jego edycja odbyła się 19 kwietnia 1897 r. czyli 120 lat temu. Inspiracją do jego zorganizowania był pierwszy nowożytny bieg maratoński, rozegrany w roku 1896 podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Grecji na trasie Maraton – Ateny. Aby być dopuszczonym do startu należy spełnić wymogi kwalifikacyjne m.in. mieć ukończone 18 lat, a także mieć minimum czasowe w maratonach kwalifikacyjnych np. mężczyźni w wieku  35–39 lat z czasem 3 godz. 10 min, a kobiety z czasem 3 godz. 40 min.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.