25 września 2016 r. 38. PZU Maraton Warszawski

PZU Maraton Warszawski to masowy bieg po ulicach Warszawy, którego długość trasy wynosi 42,195 km. Uczestników obowiązuje limit czasu wynoszący 6 godzin 30 minut, liczony od strzału startera. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu, każdy z uczestników musi się zarejestrować. Wykupienie pakietu startowego w cenie od 100 do 200 zł oprócz startu w biegu umożliwia między innymi otrzymanie koszulki technicznej  (regulamin).
W 38. maratonie wzięło udział ponad 10 tys. biegaczy, a każda z osób, która ukończy maraton otrzymała na mecie pamiątkowy medal.
Na podium królowali Kenijczycy. Zwyciężył Ezekial Omullo z Kenii, który dobiegł do mety w czasie 02:08:55. Drugi przybiegł Chebii Douglas Kipsanai z czasem (02:11:26), a trzeci Kimwetich Dominic Kangor z czasem 02:11:49. Pierwszy Polak, z nieco obco brzmiącym nazwiskiem Yared Shegumo, przybiegł na metę w czasie 02:15:05.
Najszybszą kobietą na mecie była Kibiwott Gladys z Bahrajnu z czasem 02:36:34, drugą Wubishet Tizita Niguse z Etiopii 02:37:31, a trzecią Muia Jane Mwikali z Kenii z czasem 02:39:11. Pierwszą Polką na mecie została Anna Szyszka z czasem 02:50:18.
Kibicowaliśmy wraz z grupą parkrun Warszawa-Ursynów, która spotyka się w każdą sobotę aby wziąć udział biegu na 5 km z pomiarem czasu – szczegóły tu! Na wspólnym zdjęciu widać grupę kibiców parkrun Warszawa-Ursynów oraz słynnego „BOSEGO BIEGACZA-Pawła Mej„.