26 stycznia 2016 r. Tomasz Lis w Empiku w Warszawie

Na 1. piętrze księgarni Empik na Marszałkowskiej w Warszawie, znajduje się miejsce w którym cyklicznie odbywają się spotkania z autorami. Na potrzeby dzisiejszego wydarzenia zmieniło się nie do poznania. Pojawiły się słupki z czerwonymi taśmami odgradzające zaproszonego gościa od widzów, ze zdziwieniem zauważyliśmy również grupę ochroniarzy. Natomiast tak pokaźnego tłumu ludzi, nie widzieliśmy jeszcze na żadnym wcześniejszym spotkaniu w Empiku.
Takie zamieszanie spowodowała prezentacja książki Tomasza Lisa „A nie mówiłem?”. Zawiera ona  zbiór wybranych tekstów opublikowanych przez autora w tygodniku Newsweek Polska i serwisie naTemat.pl w czasie ostatnich czterech lat.
Sam autor napisał: W tej książce publikuję teksty, które napisałem w czasie ostatnich prawie czterech lat. W większości, przyznaję to z przykrością, celnie przewiduję to, co się teraz dzieje. Niestety, nie spełniły się głównie przewidywania optymistyczne. Teksty o tym, co może być, czyta się dziś w dużym stopniu jak teksty o tym, co jest. Warto je jednak, tak sądzę, czytać także z myślą o tym, jak być może i jak być powinno.” 
To pełne emocji spotkanie poprowadziła Renata Kim – dziennikarka Newsweeka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *