27 maja 2017 r. Święto Saskiej Kępy w Warszawie

Święto Saskiej Kępy to ogromna plenerowa impreza. Saska Kępa to część Warszawy położona na prawym brzegu Wisły, należy do dzielnicy Praga-Południe, która sąsiaduje z Kamionkiem, Grochowem i Gocławiem. Tym razem podczas 12. edycji, przewodnim motywem Święta Saskiej Kępy była „Twoja Młodość”. Ta plenerowa impreza podobna jest do Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. Saska Kępa też zamienia się w jeden wielki targ połączony z miejscem zabaw i koncertów. Począwszy od Ronda Waszyngtona, ulice Paryska i Francuska, aż do Domu kultury PROM zostały zamknięte dla ruchu i zamieniły się w wielki deptak, z białymi namiotami. Można było spotkać w nich artystów m.in. malarzy, rzeźbiarzy, grafików, ceramików, a także stoiska z rzemiosłem artystycznym. Namioty z bogatą ofertą gastronomiczną „Smaki Saski Kępy” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Głównymi atrakcjami Święta Saskiej Kępy 2017 były:
-barwna parada inaugurująca Święto od Ronda Waszyngtona, ulicą Francuską do pomnika Agnieszki Osieckiej i Małej Sceny przy ulicy Obrońców,
-Koncerty na dwóch scenach – dużej przy PROMIE Kultury Saska Kępa i Małej Scenie przy ul. Obrońców z udziałem 50 młodych artystów oraz gwiazd:  Magdy Umer, Stanisława Soyki, Natalii Sikory, Krzysztofa Tyńca, a przede wszystkim koncert galowy Lady Pank!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.