Spotkanie z Markiem Piekarczykiem

Impresariat warszawskiej Ursynoteki zaprosił słuchaczy na spotkanie z wybitnym artystą, legendą rocka – Markiem Piekarczykiem.  Spotkanie przy pełnej sali, usiłował poprowadzić Leszek Gnoiński autor książki „Zwierzenia kontestatora” ale właściwie tylko przysłuchiwał się monologowi prowadzonemu przez artystę.
Marek Piekarczyk to polski wokalista, autor tekstów, a obecnie osobowość telewizyjna, bowiem od dwóch lat zasiada w jury programu The Voice of Poland.
Jednak najbardziej znany jest z wieloletnich występów w zespole muzyki rockowej TSA (prekursora heavy metalu w Polsce), którego jest członkiem, z przerwami od 1981 roku. Jeden z najbardziej znanych utworów to „51” nagrany na cześć Ryśka Ridla. Podjął też współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar. Mieszkał też przez klika lat wraz z rodziną w Nowym Jorku, koncertując dla amerykańskiej Polonii i organizując koncert charytatywne m.in. dla WOŚP. Pan Marek Piekarczyk wygląda rewelacyjnie i wygląda na to, że przepisem na ten sukces  jest wegetarianizm, młoda żona i mały synek?!

28 listopada 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.