41. PZU Maraton Warszawski

Maraton czyli 42 kilometrów i 195 metrów to dystans, o którym marzy każdy biegacz. Historię jego powstania upatruje się w biegu greckiego posłańca, który miał przebiec z Maratonu do Aten z wieścią o zwycięskiej bitwie nad Persami jednocześnie informując o grożącym niebezpieczeństwie, w postaci przybywającej na perskich okrętach odsieczy. Zainspirowała ona twórców pierwszych igrzysk olimpijskich, którzy włączyli długodystansowy bieg do programu igrzysk. Od tej pory tysiące ludzi mierzy się z tym królewskim dystansem, pokonując własne słabości i bariery psychiczne.
W Warszawie organizowany jest jeden z najstarszych europejskich maratonów, w tym roku odbyła się 41. edycja, w której udział prawie 6 tysięcy biegaczy z całego świata.
Start ulokowano na ul. Konwiktorskiej przy stadionie Polonii. Trasę poprowadzono przez Stare i Nowe Miasto, Żoliborz, Marymont, Pragę, Powiśle i Mokotów. Metę biegacze przekraczali na wybrzeżu Gdańskim na wysokości fontanny multimedialnej gdzie ulokowane zostało również duże miasteczko biegowe. Można na nim było skorzystać z masażu, posiłku regeneracyjnego oraz oferty wielu firm sponsorskich.
Recepta wystąpiła w podwójnej roli biegacza i kibica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.