Orszak Trzech Króli na ulicach Warszawy

6 stycznia 2012 r.
Co to jest Orszak Trzech Króli?! Jest to „inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik” i narodziła się z małego, szkolnego przedstawienia”. W tym roku zorganizowany został na tak dużą skalę już trzeci raz. Po raz pierwszy ulicami Warszawy, a dokładniej na Krakowskim Przedmieściu w 2009 roku!
Orszak Trzech Króli 2012 z Trzema Królami na czele, przeszedł ulicami Warszawy wraz z ogromnym kolorowym tłumem. W orszaku szli rycerze, wojownicy i dwórki, żywe zwierzęta, owieczki. Były też wielbłądy! Podczas Orszaków w całej Polsce rozdano 80 tyś papierowych koron oraz 60 tyś śpiewników z wydrukowanymi kolędami.

6 stycznia 2011 r.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się pierwszy raz od 51 lat, w dniu wolnym od pracy. Po ulicach Warszawy przeszedł nową, dłuższą trasą wyznaczoną od Placu Zamkowego do Placu Piłsudskiego, ponoć zgromadził aż 20 000 uczestników. Podczas przemarszu orszaku rozdano papierowe korony oraz śpiewniki. W Orszaku udział wzięły dzieci z warszawskich szkół, podążające do stajenki za Trzema Królami, a za nimi mieszkańcy. Orszak w podobnej formule odbył się w innych miastach na terenie Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *