7 grudnia 2017 r. Mikołajkowy Nocny Bieg Chomika

Bieg Chomika jest cykliczną akcją charytatywną na rzecz zwierząt ze schronisk, promującą aktywność fizyczną, zdrowy styl życia, a przede wszystkim mającą charakter towarzyski. Podczas tegorocznej, zimowej edycji, zawodnicy pomagali Emirakom czyli zwierzakom, którymi opiekuje się Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych „Emir”. Bieg Chomika na 10 km odbywa się na trasie Parkrun Warszawa-Ursynów, a jego zabawna nazwa wynika z faktu, że biegacze – niczym chomiki w karuzeli – kręcą 6 pętli po malowniczych alejkach parkowych. Miasteczko biegowe zlokalizowane zostało tuż obok skate parku, przy skrzyżowaniu ulic KEN i Przy Bażantarni pomiędzy stacjami stacji Metro Kabaty i Natolin.
Pakiety startowe były bezpłatne, jednak w zamian za uczestnictwo, organizatorzy poprosili o przyniesienie karmy oraz akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji zwierząt. Opiekunowie z fundacji pięknie wyeksponowali wszystkie dary, przyniesione przez ponad setkę chomikowych biegaczy.
Bieg Chomika na 10 km zorganizowany został z nieocenioną pomocą wolontariuszy, przez ojca Dyrektora Sebastiana Wojciechowskiego – entuzjastę biegania, o czym można poczytać na blogu plan lake Biwa. Ekipa Receptananude.pl wystąpiła w podwójnej roli – wolontariusza i biegacza.
Bieg Chomika letni – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.