Arkadia – czy więzienie może być rajem?

Arkadia – miejsce wiecznego szczęścia. W bliżej nieokreślonej przyszłości całą Ziemię zalewają morza i oceany. Do dyspozycji ludzi pozostaje niewiele suchych miejsc.
W rejonie dzisiejszej Polski znajduje się tytułowa Arkadia. Do więzienia, a właściwie zakładu – tak karzą go nazywać jego strażniczki – trafia młoda dziewczyna o imieniu Helena. Podstawową zasadą, która obejmuje odbywanie kary jest pozbawienie na wejściu wszystkich wspomnień związanych z dotychczasowym życiem. Przejście przez ciemnię powoduje usunięcie wspomnień dotyczących tego kim człowiek był przed wejściem do Zakładu. Człowiek zostaje białą, niezapisaną kartką papieru którą sam musi wypełnić. Helena przystosowuje się do nowych warunków życia. Wchodzi w układy z najgroźniejszymi więźniarkami, ale również ze strażniczkami i wychowawczyniami. Jest to o tyle skomplikowane, że więzienie prowadzone jest przez Waponki – kobiety zupełnie innej rasy.
Ponieważ dla każdego człowieka wspomnienia są najważniejszą częścią osobowości, Helena próbuje z fragmentów przenikających z jej podświadomości odzyskać chociaż część swojej historii. Czy jej się uda? Przeczytajcie. Mnie osobiście, historia dziewczyny bardzo wciągnęła. Z ekranu na ekran 😉 śledziłem jej opowieść z wypiekami na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.