Bieg Niepodległości w Górze Kalwarii

BIEG. 11 listopada 2021 r. z okazji Święta Niepodległości na ulicach Góry Kalwarii odbył się się XXVIII Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza. Prawie 200 osób świętowało dzień odzyskania Niepodległości na sportowo. Pięciokilometrowa trasa wytyczona została bocznymi ulicami miasteczka. Nie zabrakło jednego trudniejszego momentu w postaci kilkudziesięciometrowego podbiegu. Całość biegło się po uliczkach miasteczka a częściowo poza terenem zabudowanym. Każdy uczestnik w pakiecie otrzymał medal, koszulkę, pamiątki – plecak, czapkę, komin, pyszny cydr z Czerska oraz regenerujący posiłek w postaci zupy.

Trasa była ubezpieczana przez strażaków, na każdym zakręcie pilnowali by nic złego nie stało się biegaczom. Pozdrawiamy strażaków, którzy grupowo się do nas uśmiechnęli, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii.

UROCZYSTOŚCI. Przed biegiem niepodłegłości liczne delegacje złożyły kwaty pod pomnikiem Piłsudskiego a lokalny zespół ludowy URZECZEni uświetniły uroczystość z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na terenie Góry Kalwarii znajduje się kilka obiektów wartych uwagi, m.in pięknie odrestaurowany Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Na skwerze księdza Sajny znajduje się pomnik Adam i Ewy autorstwa Bronisława Krzysztofa, upamiętniający współżycie Polaków i Żydów w Górze Kalwarii. Na skwerze znajduje się fantastyczna kolarska Góra kawiarnia na ul. Wierzbowskiego 4. Przy Górze Kawiarni, na ścianie kamienic znajdują się dwa murale Ryszarda Szurkowskiego i Michała Kwiatkowskiego.

Naszą receptą na nudę z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, było uczestnictwo w biegu i kibicowanie biegaczom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.