Bieg Ursynowa „Yes I KEN”.

Wszystkim, którzy ukończyli dzisiaj 15 czerwca 2019 r. 13 Bieg Ursynowa, należą się wielkie gratulacje z uwagi na panujący ogromny upał. Bieg po rozgrzanym asfalcie było niczym taniec na rozgrzanej patelni. Organizatorzy zorganizowali dodatkowo kurtyny wodne oraz dwa punkty nawadniania.
W pakiecie startowym za 50 zł znalazły się min. koszulka, medal (z konturem dzielnicy Ursynów) oraz numer startowy wraz z czipem do pomiaru czasu.


W ramach XIII Biegu Ursynowa rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Ambasadorami kategorii Masters był plejada gwiazd zasłużonych polskich lekkoatletów: Tomasz Majewski – dwukrotny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą; Teresa Sukniewicz – płotkarka, olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w 1970 roku; Grażyna Rabsztyn – płotkarka, olimpijka, dwukrotna Halowa Mistrzyni Europy 1975 i 1976 roku; Urszula Kielan specjalizująca się w skoku wzwyż, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w 1980 roku oraz 4-krotna medalistka Mistrzostw Europy; Genowefa Patla – oszczepniczka, Olimpijka z Barcelony (1992). 14-krotna mistrzyni Polski (1982-2000), 5-krotna rekordzistka Polski oszczepem starego i nowego typu; Jerzy Pietrzyk – olimpijczyk, specjalista od biegu na 400 m. Partnerem biegu było CKR Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, które dzielnie pomagało masując biegaczy po biegu. 

Przy biegu pomagał też sztab dzielnych, znanych nam z innych biegów wolontariuszy. Recepta na nudę wystąpiła dzisiaj w roli kibiców.
Bieg Ursynowa poprzedni – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.