Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” w Warszawie

Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” to 5 kilometrowy bieg, organizowany w całej Polsce. Jego ideą jest zwrócenie uwagi na ludzi chorujących na cukrzycę. Ponieważ bieg ma charakter happeningu nie ma w nim pomiaru czasu, nikt się nie ściga – wszyscy razem truchtają, maszerują i świetnie się bawią. Za zakupione przez biegaczy pakiety startowe, zakupione zostaną pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.
Z uwagi na ograniczenia organizacyjne bieg w Warszawie jest organizowany maksymalnie dla 5 tysięcy biegaczy.

14 bieg WOŚP 28. FINAŁ WOŚP – 12.01.2020 r.
W tym roku nastąpiła zmiana lokalizacji trasy i terminu biegu. Miasteczko biegowe, start i metę zlokalizowano na Placu Teatralnym w Warszawie. 5 tysięcy uczestników przebiegło 5 km nową trasę, wyznaczoną w centrum Warszawy.
Dzięki Fundacja Najsłodsi zbadaliśmy sobie poziom cukru (czyli wykonaliśmy przesiewowe badania glukozy przygodnej we krwi) i spotkaliśmy celebrytów wspierających akcję: Martę 'Mandarynę’ Wiśniewską, Ryszarda Kalisza oraz samego założyciela Michała Figurskiego dziennikarza z Antyradia (założyciela Fundacja Najsłodsi).
Recepta wystąpiła w podwójnej roli, biegacza oraz kibica.

13. bieg WOŚP. 27. FINAŁ WOŚP – 13.01.2019 r.
Kolejna, biegowa wesoła impreza w której Recepta wystąpiła w roli biegacza oraz kibica. Spotkaliśmy wiele kolorowo przebranych ludzi a także znajomych z parkrun Warszawa-Ursynów

11 bieg WOŚP. 25. FINAŁ WOŚP – 15.01.2017 r.
To pierwsza przygoda z bieganiem podczas wielkiego finału! Niesamowita gorąca atmosfera, wspaniali ludzie, kolorowe przebrania! Taki bieg jest tylko jeden. Recepta wystąpiła w podwójnej roli, biegacza oraz kibica.

9 bieg WOŚP.  23. FINAŁ WOŚP – 11.01.2015 R.
Sygnał do startu, poprzedzonego rozgrzewką poprowadzoną przez Centrum Biegowe ERGO, dał sam dyrygent orkiestry WOŚP – Jerzy Owsiak. Na ulicach zrobiło się pomarańczowo.

7 bieg WOŚP 21. FINAŁ WOŚP – 13.01.2013 R.
Z nalepionymi na kurtce czerwonymi sercami, kibicowaliśmy biegającym, m.in. w stroju Batmana – Wardędze – polskiemu niezależnemu twórcy filmowemu, youtuberowi i performerowi.

6 bieg WOŚP 20. FINAŁ WOŚP – 9.01.2012 R.
Kibicowaliśmy biegaczom, biorącym udział w tym pomarańczowym biegu pod hasłem „Policz Się z Cukrzycą” ulicami Warszawy.

5 Bieg WOŚP 19. FINAŁ WOŚP – 9.01.2011 R.
Pięciokilomentrowy bieg „Policz się z cukrzycą”. 

4 bieg WOŚP 18. FINAŁ WOŚP – 10.01.2010 R.
Jak co roku, wraz z nami na Placu Defilad zgromadził się duży tłum ludzi, spotkaliśmy też Prezydent Warszawy Panią Hannę Gronkiewicz-Waltz.

3 Bieg WOŚP. 17. FINAŁ WOŚP – 11.01.2009 R.
Jak co roku w ramach finału, pomarańczowa grupa biegających, wypełniła ulice w centrum Warszawy. Był to 3 bieg WOŚP z hasłem „Policz się z cukrzycą”.

2 Bieg WOŚP. 16. FINAŁ WOŚP – 13.01.2008 R.
Po raz 2. grupa pomarańczowych koszulek pobiegła z hasłem „Policz się z cukrzycą”. Miasteczko biegowe zlokolizowano na Placu Defilad, bieg wytyczono ulicami Warszawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.