Bieg Zająca

Impreza Bieg Zająca organizowana jest przez fundację Active Life, której hasłem przewodnim jest „Pomaganie przez bieganie” chorym na Stwardnienie Rozsiane (SM). Jednym z punktów imprezy jest bieg na 2 kilometry osób z niepełnosprawnościami, którymi opiekują się biegacze – zwani „zającami”.
Uczestnictwo w tym 2 kilometrowym biegu jest zawsze bezpłatne – zarówno dla biegacza jak i asystenta, dzięki temu, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego kupujący swój pakiet startowy, umożliwia start osobie niepełnosprawnej wraz z „zającem”. Każda z dotychczasowych imprez składa się z kilku biegów:
– ZAJACA na 10 km oraz bieg towarzyszący 5 km,
– z wolontariuszem „zającem” dla osób chorych i niepełnosprawnych do 2 km
– młodzieżowy na 1000 m,
– zajączka dla najmłodszych na 200 m.

14 grudnia 2019 r. odbył się 9 Bieg Zająca – edycja zimowa. Miasteczko biegowe ze startem i metą zostały zlokalizowano przy ul. Strużańskiej w Legionowie. Trasę wytyczono leśnymi ścieżkami w okolicznych lasach.
Głównym celem, dla którego przyjechaliśmy na tę imprezę, była chęć pomocy w organizacji biegu i pokonanie trasy w charakterze „Zająca”.

Sercem imprezy jest niezwykła i szalona Maja Opara – certyfikowany trener (medyczny, personalnym, instruktor fitness, instruktor sportu specjalizacja kulturystyka, instruktor kettellbell), którą od dawna chcieliśmy poznać! Dopiero teraz było to możliwe.

Zabezpieczeniem medycznym zajął się Ratuj.eu NZOZ RATUJ. Posiłek regeneracyjny przygotował Dynioland.pl a kawe serwował Kaff and Race 

Naszą receptą na nudę był wolontariat w biurze zawodów, na mecie oraz uczestnictwo w biegu w roli „zająca” z dwoma osobami z dysfunkcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.