Etna i Montelepre – parkrun na Syclii

Podczas pobytu na Sycylii, tradycyjnie wyszukaliśmy miejsca w których odbywają się parkruny.

29 czerwca 2019 r. Etna parkrun na Sycylii

Wiedząc, że na całym świecie spotkania parkrun organizowane są w każdą sobotę o 9.00 rano, na dystansie 5 km, liczyliśmy, że również w tym miejscu spotkamy biegaczy, i tak się stało! Spotkaliśmy w tym miejscu fantastycznych ludzi.
Park w sosnowym lesie „Monti Rossi” zawsze był miejscem spotkań wszystkich mieszkańców aglomeracji Katanii zarówno latem, jak i zimą. Znajduje się w pobliżu miasteczka Nicolosi ze wzgórzem Monti Rossi, które określane jest jako „drzwi Etny”.

„Monti Rossi” powstał w 1669 roku po jednej z najbardziej przerażających erupcji, podczas której strumienie lawy dotarły do ​​​​morza po zniszczeniu znajdujących się na jej drodze osiedli. 
Trasa została wyznaczona wzdłuż zadrzewionych i stromych zboczy Monti Rossi di Nicolosi. Składa się z 4 okrążeń po leśnych ścieżkach z charakterystyczną powulkaniczną glebą.

– 6 lipca 2019 r. Montelepre parkrun

W kolejnym tygodniu zawitaliśmy do jeszcze ciekawszej lokalizacji, w której do pokonania było aż 6 okrążeń po pagórkowatych ścieżkach przepięknego parku, w niewielkiej miejscowości Montelepre. Żeby nie pogubić się w liczeniu, podpowiedziano, by trzymać w ręku 6 kamyków, które należy wyrzucać pojedynczo przy przebiegnięciu przez metę na poszczególnych okrążeniach.

Po biegu można pospacerować po ścieżkach parkowych a także napić się wspólnie kawy lub zjeść coś smacznego w barku „Il Baretto”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.