Łyżwy – Tor Łyżwiarski Stegny w Warszawie

Basia, Czarek i Receptananude.pl

18.02.2018 r. Sztucznie mrożony Tor Stegny znajduje się na ul. Inspektowej 1 w Warszawie. Dzisiaj podczas seansu łyżwiarskiego między godziną 12, a 14 świeciło piękne słońce, zapewne dlatego zjawiły się tłumy łyżwiarzy. Spotkaliśmy też naszych sąsiadów – Basię i Czarka, a patrząc na nich można śmiało powiedzieć, że sport to wspaniały sposób na świetne samopoczucie i dobrą kondycję fizyczną. Dzisiaj wspólnie zastanawialiśmy się od kiedy na torze odbywają się ślizgawki, bo korzystaliśmy z nich jeszcze w latach 80 do dzisiaj się nic nie zmieniło. Czas tutaj stanął w miejscu od czasu, kiedy w 1980 roku tor oddano do użytku.

 

 

 

 

image00001

6 stycznia 2017 r. Sesje łyżwiarskie na Torze Łyżwiarskim Stegny w Warszawie trwają 2 godziny (12-14, 15-17, 18-20), a pomiędzy nimi następuje godzinna przerwa techniczna na czyszczenie lodu. Pierwszy raz jeździliśmy na łyżwach przy temperaturze -11’C. Dzięki intensywnemu ruchowi, tak niska temperatura nie była aż tak odczuwalna.
Tor łyżwiarski znajduje się na Stegnach jest jednym z czterech działających sztucznych torów w Polsce. Działa nieprzerwanie już od 1980 roku. Służy trenującym na nim zawodnikom, ale także ludziom kochającym ślizganie się na łyżwach. Obiekt funkcjonuje w ramach Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (WOSiR).

 

 

13 lutego 2016 r. Pani Krystyna ma obecnie ok. 60 lat, mieszka na Pradze Północ w Warszawie. Na łyżwach jeździ już 52 lata. Pierwsze kroki stawiała w 1955 roku w szkółce jazdy figurowej działającej na Torwarze w Warszawie. Zaczęła naukę mając zaledwie 8 lat. Jej związek z lodem trwa nieprzerwanie do dziś. Pani Krystyna ubrana w kremowy polar i różowy berecik, zgodziła się pokazać nam swoje możliwości  i zezwoliła na publikację filmu – zobaczcie sami, jest wspaniała! To prawdziwa recepta na nudę!

12483586_984142788324689_821088019_n2 stycznia 2016 r. oficjalnie otworzyliśmy kolejny łyżwiarski sezon, na Stegnach w Warszawie.
Jazda na łyżwach, to powszechnie dostępna i doskonała zimowa forma ruchu. Nie wymaga szczególnego planowania, wyjazdów do górskich miejscowości, potrzebne są jedynie chęci. Uczy koordynacji ruchowej, dotlenia organizm i sprawia, że pracują nie tylko nogi ale całe ciało. Dla tych, którym (tak jak nam) dzieciństwo przypadło na czas komuny, jazda na łyżwach sprawia dużą frajdę.

 

 

 

admin-ajax
Dzień kobiet na łyżwach

8 marca 2014 r. Dzień kobiet spędziliśmy na Torze łyżwiarskim Stegny. Jazda w tym miejscu jest, wspaniałą formą rekreacji dająca dużo przyjemności. Wzmacnia mięśnie nóg, kręgosłupa i przygotowuje ciało do jazdy na nartach.

 

 

 

 

 

 

Polskie Radio Czwórka
Polskie Radio Czwórka
Allan Starski
Allan Starski

W ten dość chłodny dzień – 21 grudnia 2013 r. dekoracje na Torze Łyżwiarskim Stegny sygnalizowały o rychłym nadejściu świąt Bożego Narodzia.
Oprócz atrakcji związanych z samą jazdą na łyżwach, trafiły nam się dwie niespodzianki:
– byliśmy świadkami nagrywania przez Polskie Radio Czwórka programu o lodowisku,
– obok nas na torze jeździł polski scenograf filmowy i teatralny Allan Starski, który jest autorem scenografii do wielu filmów Andrzeja Wajdy. Allan Starski w 1993 wraz ze scenografką Ewą Braun został laureatem Oscara za scenografię do filmu Lista Schindlera w reż. Stevena Spielberga. W 2000 otrzymał Nagrodę „Polskie Orły” za scenografię do filmu Pan Tadeusz w reż. Andrzeja Wajdy, w 2003 tę samą nagrodę za scenografię do filmu Pianista w reż. Romana Polańskiego. Rok 2013 zaowocował kolejnym Orłem za scenografię, tym razem do kontrowersyjnego filmu „Pokłosie”.

Bliżniakowska
łyżwy jej
Bliźniakowski
łyżwy jego

14 grudnia 2013 r. W grudniowe popołudnie pojechaliśmy na Tor Łyżwiarski Stegny. Pierwsze szusy, które wykonaliśmy na gładziusieńkiej tafli to była po prosu rozkosz. Harmonogram ślizgawek w weekendy wygląda następująco,  pierwszy seans odbywa w godzinach od 12:00 do 14:00, kolejny od 15:00 do 17:00, a ostatni od 18:00 do  20:00. Pomiędzy ślizgawkami tafla jest czyszczona i przygotowywana dla kolejnych uczestników.
Niezmiernie podoba nam się fakt, iż na łyżwach między uczestnikami jeździ obsługa lodowiska, która pilnuje bezpieczeństwa, a dodatkowo ze stanowiska dowodzenia (przez megafon) wydawana są co jakiś czas komendy, typu:
„proszę nie jeździć pod prąd”
„proszę nie wchodzić na lód w butach”
„osoby uczące się prosimy o przejście na lodowisko boczne”
Jazda na Torze łyżwiarskim Stegny jest bardzo bezpieczna, polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *