Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza 2020 w kolarstwie przełajowym

13 grudnia 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza 2020 w kolarstwie przełajowym. Runda wynosiła 2600 m, a trasa poprowadzona została po terenach rekreacyjnych w Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK w Warszawie. Poziom trudności został dostosowany dla danej kategorii wiekowej z zachowaniem specyfiki dla tras kolarstwa przełajowego. Zawodnicy ścigali się na oznakowanej pętli w terenie, a wygrał ten, który pierwszy przekroczył linię mety.

W regulaminie znalazły się zapisy, dotyczące postępowania fair play. Podczas trwania wyścigu zawodnik nie może używać wulgarnych słów, zachowywać się w sposób niesportowy, nie przestrzegać regulaminu, jak również okazywać brak szacunku dla organizatorów wyścigu. Zawodnik musi przestrzegać zasad dobrego wychowania podczas trwania całego wyścigu oraz nie utrudniać zawodnikowi szybszemu wyprzedzenia go na trasie wyścigu. Zawodnicy powinni szanować zieleń i jechać tylko po oficjalnie wytyczonej trasie.

Na podium stanęli zawodnicy, którzy otrzymali puchary i medale, a zwycięzcy zawodów przełajowych otrzymali koszulki mistrza Warszawy i Mazowsza 2020.
Ciekawostką dla nas były rolki treningowe. Rolki są wygodnym trenażerem, który pozwala na jazdę bez żadnych dodatkowych elementów montażowych. Jeśli pogoda na zewnątrz zniechęca do treningów na rowerze, świetną alternatywą są właśnie takie rolki treningowe.
Naszą receptą na nudę było kibicowanie zawodnikom.