parkrun we Włoszech

Jednym z naszych wakcyjnych celów, było zaliczenie dwóch lokalizacji parkrun na Sycylii. Biegi odbywają się 9:00 rano, w każdą sobotę w sycylijskich parkach, na dystansie 5 km z pomiarem czasu, w ramach którego można biec, truchtać, maszerować lub uczestniczyć w charakterze wolontariusza. Jest to inicjatywa, do której należy 2189 miejsc na całym świecie, na Sycylii były to:
parkrun Etna 29.06.2019 r.
Bieg organizowany jest w parku położonym u stóp Etny (najwyższego aktywnego wulkanu w Europie), który od 2013 roku wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasę biegu wyznaczono wzdłuż sosen, posadzonych na stromych zboczach Monti Rossi di Nicolosi. Koordynatorem parkrun Etna jest Vincenzo Ferro. Piękny teren, świetna atmosfera.

Montelepre parkrun 6.07.2019 r.
Montelepre parkrun odbywa się w niewielkim miejskim parku, położonym w pobliżu centrum tej niesamowicie pagórkowatej miejscowości. Trasa składa się z 6 okrążeń, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Każde okrążenie to 839 m, a start i meta biegu, oddalone są od siebie o około 34 m. Miejscowi, by nie pogubić się w tych 6 okrążeniach, biorą na starcie 6 kamyczków, które przy każdym okrążeniu mety wyrzucają.
Park jest miejscem spotkań mieszkańców Montelepre, o każdej porze roku. Można spędzić w nim przyjemne chwile, biegając lub spacerując po ścieżkach uformowanych na zboczu góry. W małej restauracji „Il Baretto” położonej w parku, można wypić lub zjeść coś dobrego.
Dotarcie do tego miejsca, jest wyzwaniem, bowiem uliczki miasteczka, nachylone pod bardzo dużym kąt a jazda po nich to istny roller-coaster.

Miejsca odwiedzone podczas wakacji 2019 – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.