Tajlandia – Ao Nang, Krabi i Wyspa Phi Phi

Do następnego etapu podróży – miejscowości Krabi udaliśmy się z Ko Pha Ngan promem i autobusem. Ponieważ samo Krabi nie jest zbyt atrakcyjne pod względem turystycznym przejechaliśmy do pobliskiej, typowo turystycznej miejscowości Ao Nang (gdzie znaleźliśmy noclegi) w komfortowych bungalowach, 100 metrów od plaży. Dzięki wynajętemu skuterowi, objeździliśmy najciekawsze miejsce na wybrzeżu, łącznie z pokazami tajskiego boksu i imprezą miejską.
Jednak najważniejszą atrakcją w tym rejonie są wycieczki szybką łodzią z miejscowości Ao Nang na wyspy Ko Phi Phi. Ko Phi Phi Don to największą i jedyna na stałe zamieszkaną wyspa, ale ludzie  zwiedzają też Ko Phi Phi Lee, znana z cudownych plaż, jest równie często odwiedzana przez turystów. Pozostałe wyspy tworzą rozrzucone po morzu wapienne, malownicze skały.
Wyspy Phi Phi (tajski เกาะ พีพี Ko Phi Phi) to grupa wysp, należących do Tajlandii, które leżą między wyspą Phuket a stałym lądem. Wchodzą w skład prowincji Krabi. Ko Phi Phi Don jest największą i jedyną stale zamieszkaną wyspą, a druga pod względem wielkości wyspa Ko Phi Phi Lee słynąca z przecudnych plaż. Pozostałe wyspy tworzą rozrzucone po morzu wapienne skały.
26 grudnia 2004 r. wyspy bardzo ucierpiały przez 10-metrowe fale tsunami, wywołane przez silne trzęsienie ziemi pod dnem Oceanu Indyjskiego. Obecnie wszystko zostało odbudowane.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *