11 grudnia 2016 r. Koncert pt. „Usłysz proszę” w wykonaniu Antoniny Krzysztoń z zespołem

Koncert Antoniny Krzysztoń odbył się w kościele Bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni na Ursynowie w Warszawie. Artystka wystąpiła na scenie wraz z zespołem w składzie:
– Marcin Majerczyk – muzyk sesyjny, aranżer muzyczny, producent,
– Marcin Lamch – polski kontrabasista jazzowy, basista, kompozytor, aranżer, producent.,
– Manolo czyli José Manuel Albán Juárez – perkusista, dyrektor grupy muzycznej Salsa Central.
W tym składzie wspólnie wydali już dwie płyty i pracują nad trzecią.
Antonina Krzysztoń to polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów. Utwory napisane i wyśpiewane przez Artystkę zaliczane są do nurtu poezji śpiewanej. Poza własnymi tekstami śpiewa wiersze Zbigniewa Herberta. W jej repertuarze znalazły się też piosenki czeskiego barda Karela Kryla. W latach 80. tych wspierała działalności opozycyjną w Polsce, a w okresie stanu wojennego koncertowała nieoficjalnie w kościołach, klubach studenckich czy mieszkaniach prywatnych. Dopiero rok 1983 był początkiem kariery piosenkarki. Wtedy zaczęła być rozpoznawalna przez szerszą publiczność, głównie dzięki utworowi „Perłowa łódź” – posłuchaj!  Od tej pory wydała 15 płyt.
Artystka mówi o sobie tak: “Moim powołaniem, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów” Koncert zrealizowano w ramach budżetu partycypacyjnego Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na 2016 rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.