Kartka z Powstania w Galerii Kordegarda

11 września 2018 r. Kartka z Powstania to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości w Polsce. Reżyserem tego niezwykłego widowiska wyobraźni jest Tomasz Dobosz. Opowiada historię kpt. Władysława Sieroszewskiego „Sabały” – powstańca warszawskiego. Kapitan idąc do Powstania w sierpniu 1944, otrzymał od swojej córki kartkę z modlitwą. Wtedy jeszcze nie wiedział, że ta kartka wpłynie na jego dalsze losy. Oryginalny list zachował się do dziś, do zobaczenia po seansie w pomieszczeniu galerii.

Film wyświetlany jest w technice 360 stopni przy użyciu specjalnych okularów do oglądania rzeczywistości wirtualnej. Obraz w nich wyświetlany jest dookoła głowy a obracając głowę możemy obejrzeć scenę z każdej strony. Szczególne wrażenie robią momenty, gdy twarz aktora znajduje się bardzo blisko naszych oczu. Ma się wrażenie, że uczestniczy się w wydarzeniach.

Kartka z Powstania to film wyświetlany w Galerii Kordegarda należącej do Narodowego Centrum Kultury Kordegarda na ul. Krakowskie Przedmieście 15/17 w Warszawie. Bezpłatne pokazy zaplanowano w okresie od 1 do 16.09.2018 r. od wtorku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 18.30, co pół godziny, jednak obowiązują internetowe zapisy. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.