Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok

13 października 2018 r. Dzisiaj odbył się 1. Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, organizowany przy okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, na błoniach Centrum Olimpijskiego na ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie. Oprócz biegu na 5 km, odbyły się też biegi dla dzieci na dystansie 100 m (5-7 lat), 200 m (8-12 lat) i 400 m (13-15 lat). Na terenie miasteczka biegowego można było wziąć udział w bezpłatnym przesiewowym badaniu wzroku i odprężyć się w strefie relaksu.

Sportowej imprezie przyświecał cel charytatywny, organizatorzy przekazali domom dziecka tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników wzięło udział w biegu głównym. Impreza była zwieńczeniem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Czas Na Wzrok 40+. Jej celem było przybliżenie zjawiska prezbiopii – naturalnego procesu, który przejawia się słabszym widzeniem i dotyka osoby po 40. roku życia. Nadrzędnym celem kampanii było uświadomienie ludzi, że prezbiopia jest co prawda nieuniknionym procesem fizjologicznym, ale jednocześnie można w prosty sposób złagodzić jej objawy, dobierając okulary korekcyjne z soczewkami progresywnymi.
Właśnie z uwagi na ten szczytny cel, bieg wsparło wiele znanych osobistości, których można było spotkać na biegu, m.in. aktorzy – Danuta Stenka, Ewa Kasprzyk, Anna Dereszowska, Artur Żmijewski, dziennikarze i prezenterzy – Beata Sadowska, Beata Tadla, Marta Kuligowska, Ilona Felicjańska, Małgorzata Rozenek – Majdan z dziećmi i mężem Radosławem Majdanem, muzyk – Stanisław Karpiel – Bułecka oraz Tomasz Zimoch – znany komentator sportowy. Rozgrzewkę przed biegiem na 5 km prowadziła Klaudia Sygit –  instruktorka fitnessu, tancerka, zawodniczka kategorii bikini fitness IFBB.

W ramach pakietu startowego za 49 zł, każdy uczestnik biegu na 5 km otrzymał sportowy plecak-worek, koszulkę techniczną, numer startowy z bezzwrotnym chipem, wodę Staropolankę, wafle Sonko, próbkę kropli do oczu Hyabak a po przekroczeniu linii mety pamiątkowy medal i gorący posiłek przygotowany przez Smaczny Biznes.
Recepta na nudę wzięła udział w biegu w roli biegacza i kibica.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.