Bieg Rotmistrza Pileckiego w Warszawie

15 września 2018 r. Bieg Rotmistrza Pileckiego odbył się w Parku Kępa Potocka na Żoliborzu w Warszawie. Ten wpisany już na stałe do kalendarza imprez sportowych bieg, ma za zadanie propagowanie i upamiętnienie postaci rotmistrza Witolda Pileckiego. W tym roku odbyła się 11. edycja.
Nie lada zaszczytem dla biegaczy, było uczestnictwo w imprezie Pani Zofii Pileckiej-Optułowicz i Pana Andrzeja Pileckiego – dzieci walczących o dobre imię swojego ojca Witolda Pileckiego. Otrzymanie medalu wręczonego przez córkę rotmistrza Zofię Pilecką – Opułtowicz, biegacze zapamiętają na zawsze.

Bieg rozegrano oddzielnie dla kobiet i mężczyzn aby rozładować tłok na wąskich parkowych uliczkach. Wcześniej pobiegły dzieci. Najpierw maluchy na 100 m (2011 i młodszych), potem dzieci starsze na dystansach: 500 (ur. 2009 – 2010), 1000 (ur. 2005 – 2006), 1500 (ur. 2003 – 2004) metrów. Każdy uczestnik biegu na 5 km, otrzymał w pakiecie startowym: koszulkę techniczną z okolicznościowym nadrukiem, numer startowy na specjalnym wodoodpornym papierze z chipem, pamiątkowy medal oraz napoje i gorący poczęstunek po biegu. Koszt pakietu od 30 do 40 zł. Receptananude.pl pomogła przy obsłudze biegu.
Biegom towarzyszyła impreza okolicznościowa, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy zespołu The Loopers oraz zespołu Skarby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.