2 września 2017 r. 4. BMW Półmaraton Praski oraz 4F Piątka Praska w Warszawie

Pakiety na 4. BMW Półmaraton Praski oraz na 4F Piątkę Praską zawodnicy odbierali na terenie SOHO FACTORY na ul. Mińskiej 25 na warszawskim Kamionku. Jest to ponad 8. hektarów terenu, częściowo zrewitalizowanego, na którym przed I wojną światową znajdowała się Fabryka Jutowa, w 1920 roku Zakłady Amunicyjne „Pocisk”, potem warsztaty samochodowe oraz Warszawska Fabryka Motocykli, produkująca skutery Osa i motocykle SHL. Później istniejące tu budynki przez lata stały i niszczały, ulegając ogromnej dewastacji, do czasu kiedy to kilka lat temu obecny inwestor postanowił zrobić z tego miejsca praską perełkę. Dziś Soho to oprócz różnych biur, pracowni, redakcji, sklepów, gastronomii galerie Leto i Piktogram oraz Muzeum Neonów, to także miejsce gdzie wyrosły piękne apartamentowce. Warto tam pójść i zobaczyć jak ten teren wypiękniał. W jednej z hal zawodnicy odbierali pakiety na biegi.

W sobotni wieczór odbył się 4. BMW Półmaraton Praski oraz towarzysząca imprezie 4F Piątka Praska na Pradze w Warszawie. Zarówno start jak i metę usytuowano na specjalnie oświetlonych i nagłośnionych błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Trasy obydwu biegów wyznaczono w całości po prawej stronie Wisły, prowadziły znanymi ulicami m.in. Francuską. Było to ogromne przedsięwzięcie, gdyż wzięło w nim udział ponad 10 tysięcy biegaczy – 7 tys. zawodników o 20.30 wystartowało w półmaratonie na 21, km , a 3 tys. o 21.00 na dystansie 5 km.
Pacemakerzy z balonami utrzymali tempo i wspierali zawodników na trasie półmaratonu. Trasa była przygotowana wyśmienicie. Na mecie ustawiono pochodnie, z których tryskał ogień i wyglądało to wszystko bajecznie. Bieganie po zmroku sprzyjało wielu uczestnikom, dzięki czemu pokonali własne słabości i dotarli na metę zadowoleni z wyników.
Zwycięzcą 4. Półmaratonu został Marcin Chabowski, który pokonał go z czasem 01:03.32. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Stelmach z czasem 1:15.17.

W półmaratonie wystąpił również reprezentant blogu receptananude.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.