Bieg Monte Kazura

Bieg Monte Kazura na warszawskim Ursynowie to jedyna, pięciokilometrowa, górska trasa z 300 metrami przewyższeń w Warszawie. Prowadzi biegających między rowerowym torem zjazdowym, ze skoczniami do dirt jumpingu. Taką pętlę biegacze pokonują trzy razy. Na każdej pętli 5 podbiegów co daje 15 razy ostrego kopa.

Dzięki uprzejmości sklepu napieraj.pl, który znajduje się niedaleko górki uczestnicy 20 sierpnia 2019 r. mieli możliwość przetestowania butów terenowych marki Inov-8. Relacja Marcina, który przetestował buty. Nie wnikając we wszystkie techniczne szczegóły, na których i tak się nie znam mogę powiedzieć jedno, nie spodziewałem się, że buty naprawdę mogą bardzo pomagać w bieganiu. Buty terenowe trzymają nogę tam gdzie ją postawisz. Zero poślizgu. Daje to niesamowity efekt, szczególnie na zbiegach. Zero poślizgu. Z minusów, coś mnie uwierało pod prawą kostką. Być może jest to związane z moją konkretnie ukształtowaną stopą. Pomimo bardzo mocno zawiązazanych sznurowadeł, obydwa buty rozwiązały się na trasie. Być może gdybym zastosował inny węzeł to byłoby lepiej. Podeszwa jest dość miękka i czuć poszczególne kołki ale co najważniejsze nie czuć kamyków.
Być może wziąłem za duży rozmiar bo na zbiegach stopa mi troszkę w bucie zjeżdżała. Wiem jednak na pewno, że tego typu buty są niezbędne na biegi „bezasfaltowe”.
W tym wydarzeniu Receptananude.pl wystapiła w podwójnej roli: kibica i uczestnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.