Niemcy – Tropical Islands w Brandenburgii

Tropical Islands to tropikalny park rozrywki i wypoczynku na terenie w Niemiec położony 60 km na od Berlina i około 90 km od granicy z Polską w Gubinie. Potocznie nazywana „tropikalną wyspą”, powstał w 2004 r. w hangarze dawnej hali produkcyjnej sterowców – Aerium.

Wcześniej na tym terenie mieściły się lotniska. Można dojechać autostradą A13 (zjazd Staakow), następnie drogą lokalną 711 prowadzącą przez Brand w kierunku północno-wschodnim do Krausnick lub też pociągiem do stacji Brand na linii kolejowej Berlin-Görlitz.

Hala Tropical Islands ma 360 metrów długości, 210 metrów szerokości, 107 metrów wysokości. Obiekt podzielony jest na dwa obszary tematyczne – rekreacyjną Strefę Tropikalną i egzotyczną Strefę Saun. Już przy wejściu należy zdecydować, do której strefy bilet chce się zakupić

Za dopłatą dostępne są również inne atrakcje m.in. African Jungle Lift, przelot balonem, show wieczorne oraz kwatery noclegowe na terenie hali, jeśli zaś chodzi o zjeżdżalnie wodne oraz jacuzzi dostępne są w cenie biletu. Program rozrywkowy obejmuje wielki show wieczorny, mniejsze widowiska w ciągu dnia (varieté, program animacyjny dla dzieci) oraz imprezy dodatkowe.

Atrakcję stanowi wioska Tropikalna z obiektami wzorowanymi na budowlach  z Tajlandii, Borneo, Samoa i Bali.
Miejsce odwiedzone 23 maja 2008 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.