Biegam Bo Lubię Lasy

Grand Prix Biegam Bo Lubię LASY to cykl 4 biegów (zima, wiosna, lato, jesień) organizowanych przy współpracy z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych na terenie Nadleśnictwa Chojnów w Zimnych Dołach pod Warszawą. Cykl ten ma na celu zachęcenie do aktywności sportowej na terenach leśnych ale również edukację w zakresie tematyki związanej z lasami. W harmonogramie imprezy Biegam Bo Lubię Lasy, znalazły się biegi dzieci „SportGeneracja”, biegi dla dorosłych na dystansach 10 km oraz 5 km oraz marsz – nordic walking „ChodzęBoLubię LASY” (5 km). Opłata za pakiety startowe za biegi na 5 i 10 km, wynosiła zimą 11 zł, a wiosną 12, latem 13 zł i została w całości przekazana przez organizatorów na cele charytatywne – tym razem była to organizacja PAH. Po biegu, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na leśny poczęstunek który tym razem składał się z ciepłej zupę (grochówka i wegetariańska zupa warzywna) oraz kiełbasy, którą można było sobie upiec na ognisku. Odwiedzenie tego miejsca to idealna recepta na nudę, polecamy.

13 pażdziernika 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Jesień
Dziasiaj odbył się ostatni z czterech biegów BBL. Podczas imprezy oprócz samych biegów niezwykle ważną rolę spełniały stoiska edukacyjne, w których jak zawsze wykłady prowadzili leśnicy. Takich punktów było osiem. Tematem przewodnim jesiennej edycji było „Udostępnianie lasu”. Wśród zagadnień przewinęły się leśny savoir vivre czyli zalecenia jak należy właściwie zachowywać się w lesie. Dowiedzieliśmy się także jak właściweie przygotować się na wycieczkę do lasu na ew. zmianę pogody. Wysłuchaiśmy też informacji o zagrożeniach, które możemy spotkać w lesie np. kleszczach roznoszacych boleriozę, wiewiórkach przenoszących wścieklizna.

14 lipca 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Lato
Letnią edycja biegu leśnicy przygotowali równie wspaniale jak poprzednie.
Uczestnicy mieli możliwość poznać 95 letnią historię Lasów Państwowych, Była też wystawa „Las nie do wiary” przedstawiającą m.in. porosty jako indykator zanieczyszczenia powietrza, a także populację cietrzewi, która rośnie dzięki pracy leśników. Dzieci miały okazję (pod nadzorem leśnika ubrani w kaski, rękawice i kamizelki) zobaczyć jak buduje się domek na drzewie.
Leśnicy przygotowali kule drewniane zrobione z różnorodnego drewna. Podobnie jak wiosną można też było wbijać gwoździe rozróżniając różne gatunki twardości drewna.

14 kwietnia 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Wiosna
Podczas wiosennej edycji, Leśnicy przygotowali ciekawe opowieści o ptakach drapieżnych i drzewach. Dowiedzieliśmy się o różnej twardości drzew, piłując (Moja – Twoja) oraz wbijając gwoździe w następujące drzewa: Dąb, Grab, Dąb czerwony, Osika, Olsza oraz Brzoza.

24 lutego 2019 r. Biegam Bo Lubię Lasy – Zima
Tematem przewodnim zimowej edycji byli „mieszkańcy lasu”. Leśnicy opowiadali o zwyczajach zwierząt i spotkaniach z nimi (np. dzikami) a także dokarmianiu ptaków – w pakiecie każdy z biegaczy otrzymał woreczek ziaren dla ptaków.

Wpis z 2017 r. – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.