Bieg Dookoła ZOO w Warszawie

27 kwietnia 2019 r. Bieg Dookoła ZOO na dystansie 5 i 10 kilometrów wytyczono alejkami warszawskiego Zoo oraz okolicznymi praskimi ulicami. Zawodnicy wystartowali z Wybrzeża Helskiego a metę przekraczali w Parku Praskim tuż obok amfiteatru. Startujący na 5 kilometrów robili jedną a na 10 dwie pętle. W ramach wydarzenia odbyły się również biegi na 300, 600 i 1000 metrów dla dzieci. Miasteczko biegowe dla najmłodszych zlokalizowane było przy starej, metalowej żyrafie.

Impreza powróciła po 5 latach i z powrotem cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy jak i kibiców. Jednak najfajniejszymi kibicami były zwierzaki, m.in. nosorożec Kuba, hipopotam Hugo, słonie Leon i Erna, szympansica Lucy i inni mieszkańcy ogrodu, bo to właśnie z myślą o nich został ten bieg zorganizowany. Środki pozyskane z pakietów (w tym roku opłata startowa wynosiła 100 zł) przeznaczone zostaną na ich potrzeby. W poprzednich edycjach, administracja ZOO zebrała 70 tysięcy złotych. Za te pieniądze zbudowano między innymi domki dla bocianów.
Na trasie wszystkim uczestników dopingował brazylijskimi rytmami zespól Ritmo Bloco.Receptananude.pl pomogła przy obsłudze biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.