Bookhousecafe na ul. Świętokrzyskiej 14 w Warszawie

Bookhousecafe to kawiarnia, która znajduje się na ul. Świętokrzyskiej 14 w Warszawie. Spotykamy się w niej cyklicznie aby wspólnie świętować. Obchodziliśmy w niej różne święta. Andrzejki,  Imprezy Urodzinowe, a przede wszystkim impreza pt. „Malowanie i decoupage wielkanocnych” – wpis!.
29 listopada 2014 r. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Ten dzień jest okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Ważnym elementem są  wróżby andrzejkowe, które niegdyś miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Lanie rozgrzanego wosku przez ucho od klucza, którego cień rzucany przez figurę zastygłej masy odlanej z wosku – związanych z jego zawodem. Tego dnia można było zamówić tematyczne andrzejkowe piwa typu biały kot, czarny kot, rudy kot i ciasteczka z wróżbą.

10 maja 2014 r. Impreza Urodzinowa. W Bookhausecafe urodziny świętuje się bardzo dobrze. W kawiarni można było potańczyć ale też smacznie zjeść. Wyśmienity Quiche (rodzaj wypieku w formie placka składającego się z kruchego ciasta nadzienia warzywnego zalanego jajeczno-śmietanową masą), przystawki, sałatki oraz inne smakołyki królowały tego dnia na stołach.

BHC - Malowanie jaj 201518 kwietnia 2014 r. Impreza „Malowanie i Decoupage wielkanocnych jaj 2014 w Bookhousecafe jest ważnym wydarzeniem w naszym życiu. Tego dnia uczestnicy przynoszą ze sobą różne materiały m.in. wydmuszki, ugotowane jaja, farby, kleje, wełenki, papierki, pędzelki, flamastry i inne ozdoby do stworzenia jajecznych dzieł aby w sobotę włożyć do koszyczka ze święconką. W tym roku główną atrakcją, okazały się warsztaty z decoupage wielkanocnych jaj, które poprowadziła Pani Małgosia z NAVI. Nauczyła nas postaw decoupage, a za swoje zaangażowanie twórcze została wyróżniona książką pt. „Stacja Warszawa Agata Passent, Fotografie Wojtek Wieteska”.
Atmosfera podczas spotkania była niezwykle miła co spowodowało, że fajnie rozpoczęliśmy Święta Wielkanocne 2014! – wpis!.

BHC - Malowanie jaj 2013
BHC – Malowanie jaj 2013

29 marca 2013 r. Malowanie jaj 2013. Na przedświąteczne spotkanie pod hasłem „Malowanie jaj 2013” zamówiony stolik na 15 osób, został „otulony” artystami! Poszły w ruch farby, kleje, waty, papiery, pisaki no po prostu „cuda nie widy”. Artyści wytworzyli jajcarskie dzieła sztuki. Prace nadzorowała Małgosia (z NAVI), gdyż zna się na sztuce – decoupage. – wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.