6 listopada 2016 r. Bieg Otwocki

VI Główny Bieg Otwocki na 10 km odbył się z okazji 100. rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto Otwock.
Trasa, którą mieli do przebiegnięcia uczestnicy wiodła ulicami miejskimi oraz ścieżkami leśnymi. Najlepszy zawodnik Dudovodiuk Dmutro z Ivanofrankovska przybiegł na metę z czasem 32:49,23, a zawodniczka Ewa Jagielska z Otwocka! z czasem 37:20,63.
Imprezie towarzyszyły również biegi w kategoriach dziecięcych (Szkrab, Krasnal, Smyk) oraz w kat. dzieci i młodzieży. Odbyły się one na murawie stadionu OKS „Start” oraz na przyległych ulicach. Podczas imprezy wiele osób miało koszulkę Drużyny Błażeja. Błażej Cymerman stracił obie nogi w wypadku kolejowym i koledzy z Jego drużyny pomagają mu zdobyć pieniądze na protezy i rehabilitację.
Po minięciu mety i odebraniu medalu, wszyscy zawodnicy zostali poczęstowani przez firmę CATERMARK posiłkiem regeneracyjnym z kiełbaską z pieczywem i ogórkiem oraz gorącą herbatą. Uczestnictwo w bezpłatnym biegu było możliwe dzięki organizatorom Urząd Miasta Otwocka, Ognisko TKKF „Apollo” Otwock oraz sponsorom Chronotex – pomiar czasu, Gaz system – transport paliw gazowych siecią przesyłową na terenie całego kraju,  Mazowsze serce Polski – oficjalny portal turystyczny Mazowsza. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.