Pączki z Górczewskiej na Woli w Warszawie

Słynne pączki z Górczewskiej powstają w Pracowni Cukierniczej Zagoździński na Górczewskiej 15 na Woli w Warszawie. Miejsce widoczne jest z daleka, dzięki długiej kolejce klientów, ustawiającej się przed wejściem. Z uwagi na to, że skwer znajdujący się przed pracownią, codzienie otoczony był przez oczekujących klientów, zadbano o jego wygląd. Dodatkowo dzięki staraniom Stowarzyszenia Kolonii Wawelberga, miejsce to w 2016 roku otrzymało nazwę Różany Skwer Pysznych Pączków.
Władysław Zagoździński założył cukiernię w 1925 roku. Pierwszą cukiernię otworzył przy ulicy Wolskiej 53, przy rogu Skierniewickiej, później w 1932 przeniósł się do większego lokalu przy Wolskiej 66, róg Syreny. Niestety rozwojowi firmy przeszkodziła II wojna światowa. Podczas Powstania Warszawskiego kamienicę zburzono… resztę historii cukierni przeczytać można tu.
Uwaga! Poza okresem Tłustego Czwartku, istnieje możliwość telefonicznego zamówienia pączków (z lukrem, bez lukru, lub z posypką cukru pudru) od poniedziałku do piątku, z jednodniowym wyprzedzeniem, z dowozem do klienta gratis przy zamówieniu co najmniej 40 szt. Cena pączka 2,50 zł sztuka. Cena małych pączków 25 zł/kg.

Mieliśmy przyjemność wziąć udział w imprezie Wolski Pączuś 2018 – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.