7 października 2017 r. Bieg z energią dla Sebastianka

Bieg z energią dla Sebastianka odbył się w Parku Przy Bażantarni (zamknięty w kwadracie ulic KEN, Jeżewskiego, Przy Bażantarni i Rosoła) na warszawskim Ursynowie. Trasa wytyczona została alejkami parkowymi cosobotniej imprezy parkrun Warszawa-Ursynów. Bieg zorganizowano dla 8-letniego Sebastianka, podopiecznego Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Chłopiec choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA), nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do stopniowego i nieuchronnego zaniku mięśni ruchowych i oddechowych. Obecnie wynaleziono lek dostępny jedynie na rynku amerykańskim jednak koszty tej kuracji ogromne, wynoszą kilkaset tysięcy dolarów rocznie. Od pomocy ludzi zależy jak długą terapię będzie można u Sebastiana zastosować. Właściwa opieka potrafi znacznie spowolnić postęp choroby. W leczeniu równie ważna jest codzienna rehabilitacja, leki na odporność oraz odpowiednio dobrany sprzęt: wózek, ortezy na nogi do stania. Koszt rehabilitacji to 100-150 zł dziennie.

Biuro zawodów, start i meta zlokalizowane zostały przy skate parku. Koordynatorem biegu był Dariusz Wróbel. Rozgrzewkę poprowadził Wojtek Michał Dunaszewski – pasjonat biegania, zawodowo związany z TVN. Biegającym kibicowała Dominika Gwit – znana polska aktorka m.in. z ról Zosi z Przepisu na życie i Gosi z Singielka emitowanych w stacji TVN. 

Akcja została zorganizowana w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.  Receptananude.pl wystąpiła w podwójnej roli biegającego i wolontariusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.