Bieg Olszynki Grochowskiej

Bieg Olszynki Grochowskiej odbywa się na terenie Rezerwatu przyrody Olszynka Grochowska. Ma na celu upamiętnienie uczestników Powstania Listopadowego, którzy w 1831 r. polegli w krwawej bitwie na przedmieściach Warszawy. Sama bitwa pod Olszynką Grochowską rozegrała się 25 lutego 1831 roku, w bitwie tej poległo ok. 6800 żołnierzy polskich i 9400 rosyjskich. W okolicach pomnika upamiętniającego to wydarzenie, co roku w listopadzie, przy zbiegu ulic Szerokiej i Traczy, budowane jest miasteczko biegowe (biuro zawodów, szatnie, depozyt, namiot cateringowy CaterMark. Organizatorem biegu jest ENTRE Timing – szczegóły.

23 listopada 2019 r III Bieg Olszynki Grochowskiej
W ramach 189. Rocznicy Wybuchu Powstania Listopadowego odbyły się biegi na 5 km lub 10 km oraz dla dzieci na 250, 500 i 750 m. Rozgrzewkę prowadzili trenerzy Rusz z bloku.
Nowością w tej edycji była rywalizacja dla dzieci i rodziców pt. „Biegam, potrafię ratować”. Ratownicy OSP Ładzyń przeszkolili jak udzielać pomocy osobie poszkodowanej, a potem słuchacze wykazali się umiejętnościami podczas rywalizacji łączącej bieganie z zadaniami technicznymi.
Pomoc przy organizacji biegu to dobra recepta na nudę.

23 listopada 2018 r II Bieg Olszynki Grochowskiej
II edycja to biegi na dystansie 5 km i 10 km oraz biegi dzieci na 1000 m, 750 m, 500 m, 250 m. W pakietach startowych biegów na 5 km i 10 km uczestnicy otrzymali: koszulkę, plecaczek, okolicznościowy medal a po biegu grochówkę (mięsną i vege) oraz gorącą herbatę. Genialne foty podczas biegu wykonał Andrzej Chomczyk ze Sztuka Kadru. Receptananude.pl pomogła przy obsłudze biegu.

25 listopada 2017 r. I edycja Biegu Olszynki Grochowskiej
W 187. rocznicę wybuchu Bitwy pod Olszynką Grochowską odbył się pierwszy Bieg Olszynki Grochowskiej oraz uroczystości pod pomnikiem ofiar. Oprócz biegu głównego na 10 km, odbyły się też biegi dzieci na 750 m, 500 m oraz 250 metrów dla najmłodszych. Start i metę dla dzieci zorganizowano na polanie, a start i metę głównego biegu w okolicy pomnika Bitwy pod Olszynką Grochowską.
Pakiet dla dzieci był bezpłatne a dla dorosłych kosztowały 30-40 zł w ich skład weszła koszulka, medal, gorący poczęstunek oraz okolicznościowe statuetki dla pierwszych trzech biegaczek i biegaczy w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcą biegu został Sylwester Kuśmierz – zawodnik z numerem 187, który stwierdził, iż nadanie mu numeru odpowiadającego rocznicy powstania było niezwykłym zrządzeniem losu. Receptananude.pl wystąpiła w roli obsługi biegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.