5 do 6 stycznia 2013 r. Marek Biliński – Królewski Festiwal Światła 2013 w Wilanowie

Królewski Festiwal Światła odbywa się rok rocznie w okolicach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Wśród punktów harmonogramu tegorocznego festiwalu znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak ich rodziców. W Oranżerii Pałacowej przy Pałacu w Wilanowie można było poprzeciskać się w Labiryncie Światła (tunele tworzyły spektakl rodem z „Alicji w krainie czarów”).

 

Na fasadzie Pałacu w Wilanowie oglądaliśmy mapping historyczny, a następnie przechadzaliśmy się wzdłuż poprowadzonej w Wilanowie iluminacji: bramy głównej Pałacu, fasady kolegiaty św. Anny, przedpola pałacowego i budynku ratusza przy ul. F. Klimczaka.

Uczestnicy festiwalu mogli podziwiać paradę artystów żonglujących ogniem na Placu Miejskim w Miasteczku Wilanów (spektakl ognia w wykonaniu Teatru Żywego z Bielawy).
Przed Świątynią Opatrzności Bożej oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu aktorów Teatru Klinika Lalek z Wrocławia, a na koniec pomimo niesamowicie niskiej temperatury -15’C, wysłuchaliśmy koncertu Marka Bilińskiego, a po koncercie zobaczyliśmy pokaz sztucznych ogni.
Koncert Marka Bilińskiego odbywał się w otoczeniu murów Świątyni Opatrzności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *